Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Morderca z Whitechapel odc. 1

Morderca z Whitechapel odc. 1

Whitechapel
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2009, 50 min.
reżyseria: S.J.Clarkson
obsada: Christopher Fulford, Philip Davis, Rupert Penry-Jones, Sam Stockman, Steve Pemberton
Premiera w Ale kino+: 22.04.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 456 miejsce w rankingu
Morderca z Whitechapel odc. 1

Tuż przed otrzymaniem awansu inspektor Joseph Chandler (Rupert Penry-Jones) zostaje oddelegowany do dzielnicy Whitechapel, by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa młodej kobiety. Dochodzenie wciąż się komplikuje, a morderca nie poprzestaje na jednej zbrodni.

Na terenie szkoły w londyńskiej dzielnicy Whitechapel zostaje znalezione ciało Cathy Lane. Ofiara ma poderżnięte gardło. Zaraz po odkryciu zwłok na miejscu zbrodni zjawia się grupa policjantów z lokalnego posterunku - Ray Miles (Philip Davis), Kent (Sam Stockman), McCormack (George Rossi), Sanders (Johnny Harris) i Fitzgerald (Christopher Fulford). Dołącza do nich niezbyt doświadczony detektyw Chandler. Delegat z innej dzielnicy nie przypada do gustu zgranej do tej pory drużynie. Nie zważając na nieprzyjazną atmosferę, Chandler rozpoczyna śledztwo.

Wkrótce na posterunek zgłasza się Edward Buchan (Steve Pemberton), który specjalizuje się w badaniu losów okrutnych zbrodniarzy. Twierdzi on, że morderca Cathy Lane może być naśladowcą znanego przed laty mordercy zwanego Kubą Rozpruwaczem. Policjanci jednak odrzucają tę tezę. Jedynie Chandler dostrzega pewną analogię między morderstwem Cathy a zbrodnią sprzed ponad 100 lat.

ODCINKI

Morderca z Whitechapel
Morderca z Whitechapel odc. 2
Morderca z Whitechapel odc. 3
Morderca z Whitechapel odc. 4
Morderca z Whitechapel odc. 5
Morderca z Whitechapel odc. 6
Morderca z Whitechapel odc. 7
Morderca z Whitechapel odc. 8
Morderca z Whitechapel odc. 9
Morderca z Whitechapel odc. 10
Morderca z Whitechapel odc. 11
Morderca z Whitechapel odc. 12
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...