Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Most nad Sundem odc. 1

Most nad Sundem odc. 1

Bron / Broen / The Bridge odc.1
serial kryminalny, Szwecja/Dania, 2011, 110 min.
reżyseria: Charlotte Sieling
obsada: Dag Malmberg, Kim Bodnia, Sofia Helin
Premiera w Ale kino+: 2.05.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 59 miejsce w rankingu
Most nad Sundem odc. 1

Nowy, szwedzko-duński serial kryminalny, porównywany do duńskiego The Killing (Forbrydelsen), a przez wielu uważany za jego następcę. Bohaterami są policjanci z Malmo i Kopenhagi, którzy pracują nad rozwiązaniem zagadki morderstwa popełnionego na moście łączącym Szwecję i Kopenhagę.

Na moście łączącym Szwecję z Danią zostaje znalezione ciało kobiety. Na miejsce zbrodni przybywają detektywi z obu krajów - Saga Noren (Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopenhagi. Po dokładnym przebadaniu zwłok okazuje się, że korpus należy do jednej ofiary, a nogi - do drugiej.

Zabójca, nazwany "mordercą z mostu", wkrótce kontaktuje się z mediami i oznajmia, że chce zwrócić uwagę władz na ważne problemy społeczne. Detektywi Noren i Rohde zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z bezwzględnym przestępcą, który z pewnością nie poprzestanie na jednym morderstwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

ODCINKI

Most nad Sundem
Most nad Sundem odc. 2
Most nad Sundem odc. 3
Most nad Sundem odc. 4
Most nad Sundem odc. 5
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...