Ale kino+
alekino+
Film. NA CZERWONYM DYWANIE

NA CZERWONYM DYWANIE

The Red Carpet Issue
dokumentalny, Francja, 2010, 52 min.

Premiera w Ale kino+: 2.01.2011 r.
5.00
343
10 głosy | 468 miejsce w rankingu
NA CZERWONYM DYWANIE

Co miały na sobie gwiazdy? Która suknia była najpiękniejsza, a kto ubrał się najgorzej? Twórcy dokumentu odkrywają fenomen "czerwonego dywanu".

Współczesne media sprawiły, że ceremonie, którym towarzyszy element "czerwonego dywanu", stały się popkulturowym fenomenem - swego rodzaju subkulturą, ze znawcami mody, felietonistami i oczywiście z gwiazdami w roli głównej. Czerwony dywan to istny biznes wart miliony dolarów. Zaprojektowanie sukni, w której gwiazda pojawi się na gali, to marzenie większości projektantów. Jeśli kreacja zostanie zauważona, jej zdjęcia pojawią się we wszystkich znaczących mediach, a projektant poczuje smak sławy. Jednak na pięknym wyglądzie zależy przede wszystkim samym gwiazdom. I to bynajmniej nie ze względu na fanów. Olśniewający wygląd na wielkiej gali może przyczynić się do otrzymania intratnych propozycji reklamowych.

Dokument "Na czerwonym dywanie" pokazuje, jak w ciągu ostatniego półwiecza zmieniało się podejście do mody - od szyku lat 50. do XXI wieku. Rozmowy z projektantami - Karlem Lagerfeldem, Markiem Jacobsem, Roberto Cavallim, aktorkami Moniką Bellucci i Anną Mouglalis oraz z dziennikarzami mody, odkryją prawdę o fenomenie czerwonego dywanu, który wpływa dziś nie tylko na modowe trendy, ale też na cały przemysł rozrywkowy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...