Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Na głębinie

Na głębinie

Djúpið / The Deep
dramat, Islandia/Norwegia, 2012
reżyseria: Baltasar Kormákur, Baltasar Kormákur
obsada: Jóhann G. Jóhannsson, Ólafur Darri Ólafsson, Stefán Hallur Stefánsson, Stefán Hallur Stefánsson
Premiera w Ale kino+: 9.06.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 73 miejsce w rankingu
Na głębinie

Czy człowiek jest w stanie wygrać starcie z żywiołem? Na ile jest bezbronny wobec sił natury, a na ile determinacja przesądza o jego przeżyciu? "Na głębinie" to oparty na prawdziwej historii, trzymający w napięciu dramat islandzkiego reżysera Baltasara Kormákura o nierównej walce człowieka z lodowatym morzem. Ale kino+ pokaże film w ramach czerwcowego cyklu "Bogowie", prezentującego filmy o determinantach rządzących naszym życiem.

Gulli (Ólafur Darri Ólafsson) należy do załogi sześciu rybaków, pracujących na kutrze. Podobnie jak koledzy, spędza czas na piciu i bijatykach. Pewnego dnia podczas połowu, sieci rybaków zaczepiają o skały i powodują zatonięcie statku. Mężczyźni, bez kamizelek, wpadają do lodowatej wody. Niektórzy giną od razu, inni jak Gulli i jego przyjaciel Palli (Jóhann G. Jóhannsson) próbują utrzymać się na powierzchni. Wiedzą, że mają niewiele ponad 30 minut, by nie zamarznąć. Spodziewana pomoc jednak nie nadchodzi. Gulli podejmuje decyzję przepłynięcia sześciu kilometrów do najbliższego brzegu. Czy uda mu się dotrzeć do celu?

Scenariusz filmu BALTASARA KORMÁKURA oparty jest na prawdziwej historii islandzkiego rybaka ocalałego z katastrofy kutra w 1984 roku. - "Historię wypadku Guðlaugura Friðþórssona znam od osiemnastego roku życia. Bardzo silnie zapadła mi w pamięć. My Islandczycy jesteśmy narodem rybaków i każdy z nas odczuł, bądź przeżył niejeden morski wypadek. Pomyślałem, że najlepszym sposobem opowiedzenia o wszystkich rybakach (i Islandczykach) będzie pokazanie historii przetrwania jednego z nich" - powiedział reżyser Baltasar Kormákur, twórca takich filmów, jak "101 Reykjavik", "Kontrabanda" z Markiem Wahlbergiem, "Agenci" z Denzelem Washingtonem czy "Everest" o wyprawie himalaistów z główną rolą Christiana Bale'a.

Kręcony przez blisko dwa lata "Na głębinie" stał się olbrzymim sukcesem na Islandii i szybko znalazł dystrybutorów na całym świecie. Krytycy nie kryli zachwytu. - "Mistrzowska mieszanka wściekłości i krzyku. Wspaniałe, niemal monochromatyczne morskie sceny, przerażające odgłosy natury oraz pozbawiony sztucznego heroizmu scenariusz" - pisano w "Screen Daily". - "Sceny morskie mogą mierzyć się z filmami Jamesa Camerona i Wolfganga Petersena" - wtórował "The Hollywood Reporter".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...