Ale kino+
alekino+
Film. Na tropie zła

Na tropie zła

Narc
dramat kryminalny, USA/Kanada, 2002, 103 min.
reżyseria: Joe Carnahan
obsada: Alan Van Sprang, Chi McBride, Jason Patrick, Ray Liotta
Premiera w Ale kino+: 23.02.2013 r.
3.00
343
3 głosy | 180 miejsce w rankingu
Na tropie zła

Dwaj policjanci prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa tajnego agenta z wydziału narkotykowego. Ktoś z ich otoczenia usilnie stara się zatrzeć ślady zbrodni.

Podczas pościgu za dilerem narkotykowym detektyw Nick Tellis (Jason Patrick) rani ciężarną kobietę. Z tego powodu zostaje zwolniony z policji. Półtora roku później przełożeni proszą, by wrócił do pracy i pomógł im rozwiązać sprawę morderstwa tajnego agenta Michaela Calvessa (Alan Van Sprang), który podobnie jak Tellis zajmował się sprawami handlarzy narkotyków. Nick przyjmuje zlecenie. Prosi również, by jego partnerem został detektyw Henry Oak (Ray Liotta), przyjaciel zmarłego agenta. Przełożeni próbują odwieść go od tego pomysłu, twierdząc, że Oak jest człowiekiem niestabilnym psychicznie i ma specyficzne metody pracy. Tellis jednak upiera się przy swojej prośbie i wkrótce rozpoczyna śledztwo, które okaże się zarówno niebezpieczne, jak i zaskakujące. Przekona się, że przełożeni mieli sporo racji w sprawie sposobu działania Oaka, jednak nie znali całej prawdy dotyczącej jego skomplikowanej postaci.

JOE CARNAHAN nakręcił "Na tropie zła" na podstawie własnego scenariusza. Inspiracją do powstania obrazu był dokument "Cienka niebieska linia" Errola Morrisa, opowiadający o niesłusznym skazaniu na karę śmierci mężczyzny oskarżonego o zabójstwo policjanta.

Film Carnahana został nakręcony w 28 dni. Obraz miał aż 21 producentów, jednym z nich był Tom Cruise. Odtwórca roli Henry'ego Oaka - Ray Liotta, do czołówki aktorskiej Hollywood trafił po występie w thrillerze "Dzika namiętność", w którym partnerował Melanie Griffith i Jeffowi Danielsowi. Swoją pozycję ugruntował kreacją w znakomitym dziele Martina Scorsese "Chłopcy ferajny". W "Na tropie zła" Liotta udowodnił, że dla ciekawej roli zdolny jest do poświęceń - przytył aż 11 kilogramów, nosił też pogrubiający kostium i specjalną sztuczną skórę na twarzy.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...