Ale kino+
alekino+
Film. NA ZAWSZE

NA ZAWSZE

Always
USA, 1989, 117 min.
reżyseria: Steven Spielberg
obsada: Audrey Hepburn, Brad Johnson, Holly Hunter, John Goodman, Richard Dreyfuss
Premiera w Ale kino+: 4.02.2011 r.
4.83
343
29 głosy | 150 miejsce w rankingu
NA ZAWSZE

Sentymentalna podróż Stevena Spielberga do czasów dzieciństwa. "Na zawsze" to remake filmu z lat 40. "A Guy Named Joe" Victora Fleminga, po którego obejrzeniu Spielberg postanowił zostać reżyserem. To także ostatni ekranowy występ Audrey Hepburn.

Pete Sandich (Richard Dreyfuss) jest pilotem jednostki strażackiej, specjalizującej się w gaszeniu pożarów lasów. Wśród kolegów z pracy uchodzi za jednego z najlepszych w swoim fachu. Ma jednak niebezpieczną skłonność do podejmowania niepotrzebnego ryzyka i popisywania się podniebnymi akrobacjami. Jego dziewczyna, Dorinda Durston (Holly Hunter), bardzo przeżywa każdą kolejną misję Pete'a. Za namową ukochanej i najlepszego kumpla, Ala Yackeya (John Goodman), Pete gotów jest zrezygnować z pracy. Podczas ostatniej akcji z jego udziałem dochodzi jednak do nieszczęśliwego wypadku.

"Na zawsze" rzadko wymieniane jest wśród najważniejszych dokonań STEVENA SPIELBERGA, choć film ma szczególną wartość sentymentalną dla mistrza kina przygody. To właśnie po obejrzeniu niezwykłej miłosnej historii "A Guy Named Joe" Spielberg podjął decyzję o związaniu swojego życia z kinem. Gdy po kasowych sukcesach "E.T." i przygodowego cyklu o "Indianie Jonesie" nadarzyła się okazja opowiedzenia historii pilota powracającego do ukochanej zza światów, Spielberg nie wahał się. Aby podkreślić uniwersalność historii, przeniósł ją z realiów II wojny światowej do czasów współczesnych. W głównej roli obsadził Richarda Dreyfussa, który dzieli z reżyserem fascynację filmem z 1943 roku i oglądał go kilkadziesiąt razy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...