Ale kino+
alekino+
Film. NAD ZŁOTYM STAWEM

NAD ZŁOTYM STAWEM

On Golden Pond
dramat obyczajowy, USA, 1981, 105 min.
reżyseria: Mark Rydell
obsada: Doug McKeon, Henry Fonda, Jane Fonda, Katharine Hepburn
Premiera w Ale kino+: 30.12.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 23 miejsce w rankingu

Nominowany do dziesięciu Oscarów film, w którym swoją ostatnią rolę zagrał wielki Henry Fonda. Aktor gra tu sędziwego, emerytowanego profesora imieniem Norman, który wraz z żoną (Katharine Hepburn) spędza lato w daczy nad jeziorem.

W tym roku w domku letniskowym pojawia się niecodzienny gość - mały syn nowego narzeczonego Chelsea, córki Normana. Stary mężczyzna nawiązuje szczególną więź z samotnym i nieszczęśliwym chłopcem. Dużo trudniej stworzyć mu podobnie ciepłą relację z własnym dzieckiem, znerwicowaną i zbuntowaną Chelsea (Jane Fonda). Być może właśnie tego lata ojciec i córka nareszcie przełamią dzielący ich od lat mur nienawiści i zadawnionych pretensji.

Długoletni konflikt pomiędzy Henry Fondą i jego córką Jane Fondą nie był dla nikogo tajemnicą. Być może to właśnie przeniesione do filmu emocje z prawdziwego życia sprawiły, że "Nad złotym stawem" jest filmem tak autentycznym i poruszającym. Przyczyniło się do tego także aktorstwo trzeciej gwiazdy obrazu MARKA RYDELLA, Katharine Hepburn.

"Nad złotym stawem" to opowieść o starości, radości życia, strachu przed samotnością, rozczarowaniach i wyzwaniu jakim dla bohaterów jest wzajemna akceptacja. W trakcie zdjęć do filmu Henry Fonda był już śmiertelnie chory - mimo to stworzył wspaniałą rolę, za którą został uhonorowany Oscarem. Nagrodę Akademii otrzymała także Katharine Hepburn oraz dramaturg Ernest Thompson, który osobiście zaadaptował własną sztukę na potrzeby filmu.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...