Ale kino+
alekino+
Film. NADZY

NADZY

Naked
film obyczajowy, Wlk. Brytania, 1993, 126 min.
reżyseria: Mike Leigh
obsada: Claire Skinner, David Thewlis, Lesley Sharp, Peter Wight
Premiera w Ale kino+: 17.03.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 44 miejsce w rankingu

Mike Leigh przedstawia portret młodego mężczyzny- żywego, gadatliwego i nieznośnego w bezpośrednim kontakcie.

Johny (David Thewils) jest rozbitkiem życiowym. Kradnie samochód i rusza do Londynu gdzie odwiedza swoją byłą dziewczynę Louise (Lesley Sharp). Razem z nią mieszka Sophie (Katrin Cartlidge), z którą Johny przeżywa romans. Nie zostaje u nich na długo. Na swojej drodze Johny spotyka bezdomną parę nastolatków, portiera pracującego nocą i kilka kobiet. Żyje poza normalnym światem, bez domu czy pieniędzy. Dwukrotnie zostaje pobity. Wraca do Louise, ale znowu tylko na chwilę, aby ruszyć dalej przed siebie.

Film wygrał festiwal w Cannes, a David Thewlis otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. Inne filmy nawiązujące do przedstawionego tematu to: "Trainspotting" Danny'ego Boyla i "Wonderland" Michaela Wintterbottoma.

MIKE LEIGH, brytyjski reżyser, przystępując do realizacji filmu, zazwyczaj nie ma gotowego scenariusza. Ma do opowiedzenia pewną historię, spisaną w zarysie. Każda z postaci filmowych "powstaje" podczas wielomiesięcznych prób aktorskich. Brak scenariusza pozbywa fabułę tradycyjnej linearności.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...