Ale kino+
alekino+
Film. NAIWNIAK

NAIWNIAK

Nobody's Fool
dramat obyczajowy, USA, 1994, 106 min.
reżyseria: Robert Benton
obsada: Bruce Willis, Jessica Tandy, Melanie Griffith, Paul Newman
Premiera w Ale kino+: 12.11.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 105 miejsce w rankingu

Kameralny, wyciszony "Naiwniak" uważany jest za małe arcydzieło i jedno z najwybitniejszych dokonań w dorobku Roberta Bentona.

Równa w tym zasługa subtelnej reżyserii hollywoodzkiego mistrza (twórcy "Sprawy Kramerów" i "Miejsc w sercu"), co popisowej kreacji Paula Newmana. Dobiegający siedemdziesiątki gwiazdor zaskoczył w "Naiwniaku" swoich miłośników, grając postać odległą od swojego stereotypowego wizerunku.

Tym razem Newman wciela się w prostego i nieco zagubionego mężczyznę z prowincjonalnego miasteczka w stanie Nowy Jork. Donald Sullivan, dla przyjaciół Sully, jest już w wieku emerytalnym, ale zachował duszę nastolatka. Chętnie zabawia się we flirty z młodszymi o połowę kobietami - na przykład z żoną (znakomita Melanie Griffith) swojego szefa, Carla, dla którego od czasu do czasu Sully pracuje dorywczo na budowach. Starszy pan przyjaźni się z Carlem (stonowany, zaskakująco dobry Bruce Willis), a jednocześnie daje mu się wykorzystywać i bezskutecznie walczy o odszkodowanie za uszkodzone w wypadku na budowie kolano. Tymczasem do miasteczka niespodziewanie przebywają syn i wnuk bohatera. Sully, sam doświadczony trudnym dzieciństwem, porzucił rodzinę, kiedy jego dziecko miało rok. Teraz stara się nieporadnie nadrobić emocjonalne zaległości kilku dekad. Jednak nauczenie się jak być ojcem i dziadkiem to dla starszego mężczyzny poważne wyzwanie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...