Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Najczystszy jest popiół

Najczystszy jest popiół

Jiang hu er nü
Melodramat, Japonia, 2018, 150 min.
reżyseria: Zhangke Jia
obsada: Fan Liao, Tao Zhao, Yi'nan Diao
Premiera w Ale kino+: 15.07.2019 r.
343
Najczystszy jest popiół

"Najczystszy jest popiół" ("Ash is pure white"), prezentowany w Konkursie Głównym Festiwalu w Cannes w 2018 roku, to opowieść o miłości w nieromantycznych czasach kapitalizmu i zarazem nieoczywista realizacja kina gangsterskiego w stylu mistrza Jia Zhangke.

Jia - zdobywca nagrody za najlepszy scenariusz w Cannes ("Dotyk grzechu", 2013) w swoim najnowszym filmie przedstawia historię Qiao (Zhao Tao, "Nawet góry przeminą", "Dotyk grzechu") zakochanej w prowincjonalnym gangsterze o imieniu Bin (Fan Liao, "Czarny węgiel, kruchy lód"). Para prowadzi nielegalny salon gry pod przykrywką dyskoteki. Nieoczekiwany atak konkurencyjnego gangu stawia Qiao przed dramatycznym wyborem. Ratuje Bina, ale jednocześnie go traci. Jia Zhangke zagłębia się w uczucia swoich bohaterów, którym przychodzi drogo zapłacić za grzechy i walkę o honor.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...