Ale kino+
alekino+
Film. Najlepsi reżyserzy Hollywood: Bryan Singer

Najlepsi reżyserzy Hollywood: Bryan Singer

Hollywood's Best Film Directors: Bryan Singer
film dokumentalny, USA, 2007, 25 min.

Premiera w Ale kino+: 7.08.2011 r.
343
Najlepsi reżyserzy Hollywood: Bryan Singer

Dokumentalna seria poświęcona reżyserom, których obrazy od lat elektryzują kinomanów. Bohaterem tego odcinka będzie Bryan Singer - wielbiciel komiksów, twórca takich filmów, jak "X-Men", "Podejrzani" czy "Valkiria".

Pierwsze filmy kręcił jako nastolatek. Filmowa pasja odbijała się niestety na jego szkolnych stopniach. Jednak, jak sam mówi, za przykład zawsze stawiał sobie swojego ulubionego reżysera - Stevena Spielberga, który uczył się równie źle.
W 1989 roku Bryan Singer ukończył wydział filmowy University of South California. Rok wcześniej nakręcił swój krótkometrażowy debiut "Lion's Den", w którym główną rolę zagrał Ethan Hawke. Jego kolejny film, "Publiczna terapia" (1983), został uhonorowany nagrodą główną na festiwalu Sundance. W 1996 roku wyreżyserował doskonale przyjęty thriller "Podejrzani". Film dostał dwa Oscary - za scenariusz (Christopher McQuarrie) i drugoplanową rolę męską (Kevin Spacey) - i umocnił pozycję reżysera w Hollywood.
Singer od zawsze fascynował się fantastyką i komiksem. W 2000 roku dał upust swojej wyobraźni, realizując filmową opowieść o grupie mutantów, "X-Men". Scenariusz filmu oparł na komiksach wydawanych od początku lat 60. przez firmę Marvel. Film doczekał się trzech kontynuacji. W 2006 roku Singer nakręcił obraz "Superman: Powrót". Trzy lata później, porzuciwszy tematykę superbohaterów, stanął za kamerą dramatu historycznego "Walkiria", z Tomem Cruise'em w roli głównej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...