Ale kino+
alekino+
Film. Najlepsi reżyserzy Hollywood: David Zucker

Najlepsi reżyserzy Hollywood: David Zucker

Hollywood's Best Film Directors: David Zucker
film dokumentalny, USA, 2007, 25 min.

Premiera w Ale kino+: 26.06.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 481 miejsce w rankingu
Najlepsi reżyserzy Hollywood: David Zucker
1
2

Dokumentalna seria poświęcona reżyserom, których filmy od lat elektryzują kinomanów. Bohaterem tej części jest David Zucker - twórca "Nagiej broni" i "Czy leci z nami pilot?".

David Zucker znany jest z wyjątkowego poczucia humoru. Choć często krytycy nie pozostawiają suchej nitki na jego produkcjach, reżyser pozostaje wierny filmowym parodiom. Zaraz po ukończeniu studiów filmowych na uniwersytecie w Wisconsin, Zucker wraz z bratem i kolegą z liceum założyli grupę Zucker-Abrahams-Zucker (ZAZ). Pierwszym ich sukcesem okazał się obraz "Czy leci z nami pilot?" (1980) z Leslie'em Nielsenem w roli głównej.

W 1984 roku trio pokazało światu kolejną komedię - "Ściśle tajne" z Valem Kilmerem. Dwa lata później światło dzienne ujrzała komedia "Bezlitośni ludzie" z Helen Slater, Danny'ym De Vito i Bette Midler. W 1998 roku ZAZ powrócił do współpracy z Leslie'em Nielsenem. Powstał wówczas kolejny ważny film w ich karierze - "Naga Broń". Obraz cieszył się sporą popularnością i doczekał się dwóch sequeli.

W 2003 roku Zucker wyreżyserował "Straszny film 3" - kontynuację kultowej serii Keenena Wayansa. Reżyser tak dobrze czuł się na planie tej opowieści, że postanowił nakręcić również jej dwie kolejne części - "Straszny film 4" (2006) i "Straszny film 5" (2011).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...