Ale kino+
alekino+
Film. Najlepsi reżyserzy Hollywood: Doug Liman

Najlepsi reżyserzy Hollywood: Doug Liman

Hollywood's Best Film Directors: Doug Liman
film dokumentalny, USA, 25 min.

Premiera w Ale kino+: 14.08.2011 r.
343
Najlepsi reżyserzy Hollywood: Doug Liman
1
2

Dokumentalna seria poświęcona reżyserom, których obrazy od lat elektryzują kinomanów. Bohaterem tego odcinka jest twórca "Tożsamości Bourne'a" - Doug Liman.

Doug Liman od najmłodszych lat pasjonował się kinem. Już w gimnazjum kręcił filmy krótkometrażowe. Pierwsza fabuła Douga Limana "Getting In" powstała w 1994 roku. Dwa lata później reżyser nakręcił komediodramat o bezrobotnych aktorach - "Swingers".
W 2002 roku Liman wyreżyserował "Tożsamość Bourne'a". Film, którego scenariusz powstał na podstawie książki Roberta Ludluma, okazał się najbardziej kasowym filmem roku.
Kolejnym hitem Limana była komedia sensacyjna "Pan i Pani Smith" (2005). Podczas pracy na planie filmu ujawnił się perfekcjonizm reżysera, który kilkadziesiąt razy wprowadzał poprawki do scenariusza - by pod koniec zrealizować aż trzy różne zakończenia.
W 2010 roku Liman stanął za kamerą thrillera politycznego "Czysta gra", który walczył o Złotą Palmę w Cannes.
Reżyser znany jest z działalności charytatywnej - wspiera akcje, których celem jest pomoc narkomanom, osobom chorym na AIDS i bezdomnym.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...