Ale kino+
alekino+
Film. NAJLEPSZE PRZYJACIÓŁKI

NAJLEPSZE PRZYJACIÓŁKI

Occasional Coarse Language
komedia, Australia, 1998, 78 min.
reżyseria: Brad Hayward
obsada: Astrid Grant, Michael Walker, Nicholas Bishop, Sarah Browne
Premiera w Ale kino+: 26.07.2003 r.
343

"Najlepsze przyjaciółki" to rzecz w stylu kultowych "Piwnych rozmów braci MacMullen", tyle że w australijskiej i - co istotne - w żeńskiej wersji.

Bohaterkami filmu jest grupa młodych mieszkanek Sidney. Mają po dwadzieścia kilka lat i znają się jeszcze z liceum, a teraz regularnie spotykają się w pubie i rozmawiają o swoich życiowych kłopotach, a przede wszystkim o seksie i facetach. Fabuła koncentruje się na losach Min (Sarah Browne), która w ciągu tygodnia straciła pracę, mieszkanie i została porzucona przez chłopaka. Bohaterka przeprowadza się do swojej najlepszej koleżanki Jaz (Astrid Grant). Przyjaźń dziewczyn zostanie jednak wystawiona na próbę. Jaz ma właśnie kłopoty uczuciowe ze swoim kochankiem, a Min nie może się oprzeć, by nie wykorzystać tej sytuacji.

Debiutant BRAD HAYWARD napisał podobno scenariusz "Najlepszych przyjaciółek" w tydzień. Zrealizował go z udziałem nikomu nieznanych aktorów i z minimalnym budżetem. Wystarczyło to, by powstał film uznany przez australijskich krytyków za jedną z najciekawszych tamtejszych produkcji niezależnych końca lat 90. "Najlepsze przyjaciółki" chwalono za świeżość, celność obyczajowych obserwacji i opisywano jako jeden z trafnych portretów australijskiej młodzieży poprzedniej dekady.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...