Ale kino+
alekino+
Film. NAJLEPSZE Z 2012 ROKU CZ. 1

NAJLEPSZE Z 2012 ROKU CZ. 1


blok filmów krótkometrażowych, Holandia/Irlandia, 20 min.

Premiera w Ale kino+: 2.12.2012 r.
343
NAJLEPSZE Z 2012 ROKU CZ. 1

W grudniu zapraszamy na przegląd najlepszych filmów krótkometrażowych prezentowanych na antenie ale kino+ w mijającym roku.

BUKOWSKI
Holandia, 2010,
reż.: Daan Bakker

"Bukowski" to historia chłopca, który swym oczytaniem, może niezbyt trafionym zważywszy na swój wiek, zdobywa serca napotkanych na drodze nieznajomych. A to wszystko z miłości do prozy Charlesa Bukowskiego. Film Daana Bakkera w niezwykle zabawny i rzadko spotykany sposób łączy niewinność wieku dziecięcego z jakże wyrafinowanym i przeznaczonym dla dorosłego widza twórczością amerykańskiego pisarza.


PIĘĆDZIESIĄTNICA
(Pentecost) - Irlandia 2011, 11 min.

"Pięćdziesiątnica" jest opowieścią o pewnym wyjątkowym chłopcu, który również w wyjątkowy sposób akcentuje swoją niezależność względem świata dorosłych. Film był nominowany do Oscara w 2012 roku.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...