Ale kino+
alekino+
Film. Najlepsze z 2012 roku cz. 2

Najlepsze z 2012 roku cz. 2


blok filmów krótkometrażowych, USA/Francja, 20 min.

Premiera w Ale kino+: 9.12.2012 r.
343
Najlepsze z 2012 roku cz. 2

W grudniu zapraszamy na przegląd najlepszych filmów krótkometrażowych prezentowanych na antenie ale kino+ w mijającym roku. Oba filmy, na które zapraszamy w niezwykle oryginalny sposób podchodzą do gatunku kina kryminalnego.

COŚ ZOSTAWIONE, COŚ WZIĘTE
(Something Left, Something Taken), USA 2010, 10 min.

"Coś zostawione, coś wzięte" to wyjątkowa, animowana czarna komedia, której bohaterowie popadają w paranoję odczytując błędnie przeciętne zachowania ludzi, których napotykają.


CÓRECZKA
(La fille de l'homme), Francja, 2010, 10 min.

Z paranoją zmierzyć się musi również bohater krótkiego filmu fabularnego "Córeczka". Tym razem jednak mamy do czynienia z zupełnie inną reakcją. Reżyser filmu Manuel Schapira po mistrzowsku przekazuje napięcie jakie udziela się ojcu tytułowego dziecka, kiedy to zostaje mylnie oceniony przez otaczających go ludzi.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...