Ale kino+
alekino+
Film. Najlepsze z 2012 roku cz. 5

Najlepsze z 2012 roku cz. 5


blok filmów krótkometrażowych, 20 min.

Premiera w Ale kino+: 30.12.2012 r.
343
Najlepsze z 2012 roku cz. 5
1
2

W grudniu zapraszamy na przegląd najlepszych filmów krótkometrażowych prezentowanych na antenie ale kino+ w mijającym roku.

Witając już Nowy Rok zapraszamy na dwie zabawne opowieści, które z niezwykłym humorem i wyczuciem odnoszą się do niezwykle trudnych tematów.

ŻYCZENIE 143
(Wish 143), Wlk. Brytania, 2009, 22'52''


"Życzenie 143" to nominowany do Oscara komediodramat o chłopcu chorującym na raka. Nastolatek nie wierzy, że może wyzdrowieć, ale apetyt na życie mu nie maleje i pragnie szybko dorosnąć, czyli cieszyć się wszystkim tym co dojrzewający chłopcy. Wspierany przez dobrodusznego i nieortodoksyjnego księdza postanawia spełnić swoje największe marzenie: spędzić noc z kobietą.


ZADURZENIE
(The Crush), Wlk. Brytania, 2010, 15',
reż.: Michael Creagh

Bohater "Zadurzenia" pragnie stać się jak najszybciej dorosłym, aby móc poślubić swoją ukochaną... nauczycielkę. Co zrobi chłopiec gdy na drodze jego marzenia stanie aktualny partner pani profesor?
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...