Ale kino+
alekino+
Film. NARZECZONY Z NIEBA

NARZECZONY Z NIEBA

Danny Deckchair
komedia, Australia, 2003, 97 min.
reżyseria: Jeff Balsmeyer
obsada: Justine Clarke, Miranda Otto, Rhys Ifans
Premiera w Ale kino+: 17.07.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 523 miejsce w rankingu
NARZECZONY Z NIEBA

Rhys Ifans, dzikus z "Wojny plemników", tym razem w roli robotnika budowlanego, który za sprawą baloników napełnionych helem ląduje w ogródku swojej przyszłej miłości.

Danny (Rhys Ifans) jest robotnikiem budowlanym. Jego marzeniem są upragnione wakacje, które zamierza spędzić ze swoją dziewczyną, Trudy (Justin Clark). Kiedy jednak termin wczasów się zbliża, Trudy nieoczekiwanie odwołuje wspólny wyjazd. Danny odkrywa wkrótce, że w tym czasie jego ukochana zamierza spotkać się z telewizyjnym podrywaczem, gwiazdą lokalnej stacji - Sandym Upmanem (Rhys Muldoon). Rozgoryczony postanawia zrobić coś szalonego, żeby zapomnieć o miłosnym zawodzie. Przywiązuje do krzesła mnóstwo balonów z helem i... unosi się w powietrze. Nie wie jednak, jak opuścić się na dół. Płynie więc w nieznanym kierunku do momentu, kiedy balony - jeden po drugim - zaczynają pękać. W końcu ląduje w ogródku niejakiej Glendy (Miranda Otto), jednej z mieszkanek sennego miasteczka Clarence. Szybko adaptuje się w sympatycznej mieścinie, a Glenda staje się dla niego nadzwyczaj ważna. Wtedy jednak okazuje się, że jego zniknięcie wywołało w Sydney medialną burzę.

Ten intrygujący australijski film oparty jest - co zaskakujące - na prawdziwych wydarzeniach. 2 lipca 1982 roku Larry Walters, kierowca ciężarówki, za sprawą 45 balonów pogodowych napełnionych helem, które przywiązał do krzesła aluminiową linką, wzniósł się w powietrze. Tę niezwykłą historię wykorzystał JEFF BALSMEYER, aby nakręcić jedną z niewielu komedii romantycznych obecnych w australijskim kinie. Balsmeyer, który przez lata pracował przy konstruowaniu dekoracji, jako reżyser zadebiutował w 1992 roku krótkometrażówką "The Room". Film otrzymał w Cannes nagrodę SACD, a Balsmeyer w rodzinnej Australii zielone światło do realizacji swojego pełnometrażowego debiutu, którym był właśnie "Narzeczony z nieba". Główną rolę zagrał Rhys Ifans, aktorski indywidualista z Walii, który - według niektórych - swoim epizodem w "Notthing Hill" przyćmił samego Hugh Granta (zagrał wtedy jego ekscentrycznego współlokatora). Niezwykłą kreację stworzył również w "Wojnie plemników" - wcielił się tam w wychowanego na łonie natury dzikusa, który zostaje poddany specyficznej tresurze, aby stać się cywilizowanym (i seksualnie opanowanym) stworzeniem. W filmie "Narzeczony z nieba" partneruje mu Miranda Otto, znana m.in. jako Eowina z "Władcy pierścieni".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...