Ale kino+
alekino+
Film. Nastolatki kontra życie

Nastolatki kontra życie


blok filmów krótkometrażowych, 2008-2009, 30 min.
reżyseria: Zuzana Kirchnerová / Chloé Zhao, Zuzana Kirchnerová / Chloé Zhao, Zuzana Kirchnerová / Chloé Zhao

Premiera w Ale kino+: 5.06.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 99 miejsce w rankingu
Nastolatki kontra życie
1
2

Niektóre doświadczenia powodują, że dojrzewamy szybciej. Zapraszamy na dwa przejmujące filmy o nastolatkach postawionych w niezwykle trudnych sytuacjach.

WIEDŹMA (Bába), Czechy, 2008, 20 min, reż. Zuzana Kirchnerová
CÓRKI (Daughters), USA/Chiny, 2009, 9 min, reż. Chloé Zhao

Pierwszy z filmów opowiada o relacjach między młodą dziewczyną i jej umierającą babcią, którą musi się opiekować. Realizację "Wiedźmy" poprzedziły gruntowne obserwacje reżyserki poczynione w zakładach opieki nad pacjentami przewlekle chorymi. Jak wyznała Zuzana Kirchnerová, oprócz kontrastu pomiędzy młodością i starością, realizując film chciała dotknąć również tematu egoizmu i poczucia winy. Za swoje dzieło otrzymała nagrodę Cinefondation na festiwalu w Cannes.
Bohaterką drugiego filmu jest natomiast czternastoletnia Chinka. Dowiaduje się, że będzie musiała poślubić starszego mężczyznę, bo jej rodziców nie stać na utrzymanie dwóch córek. Dziewczynka rozpaczliwie próbuje znaleźć inne rozwiązanie. Film był wyświetlany na ponad 20. festiwalach, m.in. w Clermont-Ferrand i San Francisco. Premiera: niedziela, 5 czerwca, godz. 11:50; powtórka: środa, 8 czerwca, godz.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...