Ale kino+
alekino+
Film. Next

Next


kino akcji, USA, 2007, 96 min.
reżyseria: Lee Tamahori
obsada: Jessica Biel, Julianne Moore, Nicolas Cage
Premiera w Ale kino+: 8.12.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 120 miejsce w rankingu
Next

Cris Johnson posiada niezwykły dar przewidywania przyszłości. Gdy w Los Angeles pojawia się poważne zagrożenie atakiem terrorystycznym, Cris jest jedyną osobą, która może zapobiec masowej tragedii.

Cris Johnson (Nicolas Cage) jako dziecko odkrył w sobie niezwykły dar widzenia przyszłości. Jego nadprzyrodzonymi zdolnościami szybko zainteresował się rząd. By dokładnie przeanalizować korzyści płynące z wizji chłopca poddano go niekończącym się badaniom i analizom. Zmęczony rolą królika doświadczalnego dorosły już Cris wyrusza do Las Vegas, by tam pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Po kilku latach rząd przypomina sobie o jego istnieniu. W obliczu zagrożenia atakiem terrorystycznym agentka FBI Callie Ferris (Julianne Moore) próbuje namówić Crisa do pomocy w powstrzymaniu planowanego zamachu.

W obraz Lee Tamahoriego, inspirowany prozą Philia K. Dicka, może poszczycić się prawdziwie gwiazdorska obsadą - główne role zagrali Nicolas Cage, Julianne Moore i Jessica Biel. Na prośbę Cage'a, który był współproducentem filmu, zdjęcia do kilku scen powstały na dnie Wielkiego Kanionu. Aby móc kręcić w tym miejscu, twórcy musieli pokonać wiele trudności logistycznych i uzyskać zgodę mieszkającego tam plemienia Indian. W zamian za pomyślne rozwiązanie sprawy producenci zatrudnili wszystkich chętnych członków plemienia jako statystów. Oprócz nich, w rolach drugoplanowych pojawili się również zawodowi wojskowi, policjanci i byli członkowie brygad antyterrostycznych.

Za kamerą w filmie "Next" stanął pochodzący z Nowej Zelandii - z rodziny maorysko-brytyjskiej - LEE TAMAHORI. Karierę zaczynał w ojczyźnie, jako autor filmów reklamowych i fotograf, w świecie kina zabłysnął w 1994 roku pełnometrażowym debiutem o współczesnych Maorysach "Tylko Instynkt". Po przeprowadzce do USA wyspecjalizował się w wysokobudżetowym kinie rozrywkowym, nakręcił m.in. jeden z odcinków Bonda "Śmierć nadejdzie jutro". Ma na koncie także reżyserię kilku odcinków kultowej serii telewizyjnej "Rodzina Soprano".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...