Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. NIC ICH NIE ŁĄCZY

NIC ICH NIE ŁĄCZY

Nothing in Common
komediodramat, USA, 1986, 113 min.
reżyseria: Garry Marshall
obsada: Eva Marie Saint, Hector Elizondo, Jackie Gleason, Tom Hanks
Premiera w Ale kino+: 15.07.2006 r.
343
1
2

Świetnie zarabiający yuppie (Tom Hanks) musi zatrzymać na chwilę swoją błyskotliwą karierę, żeby zaopiekować się pogrążonym w depresji ojcem.

David Basner (Tom Hanks) ma 36 lat i właśnie wspina się na szczyt wymarzonej kariery. Jest szefem agencji reklamowej, na jego koncie widnieje imponująca ilość zer, kobiety nie pozostają obojętne na jego urok, a życie wciąż kusi go nowymi perspektywami. Idealny świat wzorowego yuppie burzy się jak domek z kart, kiedy David dowiaduje się, że jego rodzice - po 35 latach małżeństwa - zamierzają się rozwieść. David z trudem wyobraża sobie sytuację, gdy będzie musiał spędzać czas z każdym z nich osobno. Jeszcze gorzej radzi sobie z nową sytuację ojciec bohatera, Max (Jackie Gleason), doświadczony handlowiec, który właśnie przeszedł na emeryturę. Choć przez całe życie zaniedbywał rodzinę, teraz, kiedy został sam, zupełnie nie może się pozbierać. David więc - po raz pierwszy w życiu - musi wyciągnąć do niego rękę.

GARRY MARSHALL ("Pretty Woman", "Frankie i Johnny") zrealizował dramat "Nic ich nie łączy" w odpowiedzi na coraz popularniejsze zjawisko "yuppies" - grupy młodych karierowiczów, którzy stawali się elitą rynku pracy. Drugim powodem było wykorzystanie potencjału aktorskiego Toma Hanksa, wówczas u progu kariery - "Nic ich nie łączy" było jego siódmą rolą na wielkim ekranie, a dwa lata później Hanks otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za rolę w "Dużym" Penny Marshall (młodszej siostry Garry'ego). "Nic ich nie łączy" okazał się również ostatnim filmem znanego komediowego aktora, a także kompozytora i dyrygenta Jackie'ego Gleasona - w latach 50. ze swoją orkiestrą Gleason nagrał wiele świetnie sprzedających się albumów dla Capitol Records. Rok po zakończeniu zdjęć do filmu Marshalla aktor zmarł na Florydzie na raka wątroby i okrężnicy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...