Ale kino+
alekino+
Film. NIE CAŁUJĘ

NIE CAŁUJĘ

J'embrasse Pas
film obyczajowy, Francja 1991, 115 min.
reżyseria: Andre Techine
obsada: Emmanuelle Beart, Emmanuelle Béart, Helene Vincent, Manuel Blanc, Philippe Noiret
Premiera w Ale kino+: 5.10.2001 r.
4.00
343
4 głosy | 1841 miejsce w rankingu

Pierre (Manuel Blanc), dwudziestolatek z Pirenejów marzy by zostać aktorem. W tym celu wyjeżdża do Paryża, lecz jego naiwne wyobrażenie o życiu w wielkim mieście i karierze szybko ulega przemianie.

Przekonuje się, że otaczający go świat jest bezwzględny, a słabi nie mają w nim racji bytu. Zagubiony w wielkomiejskiej dżungli próbuje dostosować się do okoliczności, idąc na coraz większe kompromisy. Postawa ta przynosi mu jednak pasmo klęsk i upokorzeń. Na swej drodze spotyka geja (Philippe Noiret), w końcu zostaje homoseksualną prostytutką, sprzedającą usługi bogatym mężczyznom. Z biegiem czasu staje się cyniczny i nieczuły. Zakochuje się jednak w prostytutce Ingrid (Emmanuelle Beart), a znajomość z nią wydaje mu się szansą na zerwanie z dotychczasowym życiem. Film Techine zdobył uznanie w ojczyźnie reżysera, a wykonawcę głównej roli uhonorowano nagrodą Francuskiej Akademii Filmowej.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...