Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Niedokończone życie

Niedokończone życie

An Unfinished Life
dramat obyczajowy, USA/Niemcy, 2005, 108 min.
reżyseria: Lasse Hallstrom, Lasse Hallström
obsada: Camryn Manheim, Jennifer Lopez, Josh Lucas, Morgan Freeman, Robert Redford
Premiera w Ale kino+: 6.01.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 21 miejsce w rankingu
Niedokończone życie

Świetne kino obyczajowe w reżyserii Lasse Hallströma, trzykrotnie nominowanego do Oscara twórcy takich filmów, jak "Co gryzie Gilberta Grape'a" czy "Wbrew regułom". W rolach głównych: Robert Redford, Morgan Freeman i Jennifer Lopez.

Einar Gilkyson (Robert Redford) jest emerytowanym ranczerem z Wyoming. Od lat nie potrafi otrząsnąć się po śmierci swojego jedynego syna, który zginął w wypadku samochodowym. Jedynym przyjacielem Einara jest Mitch Bradley (Morgan Freeman), który mieszka wraz z nim na farmie. Pewnego dnia przed domem Einara zjawia się jego synowa Jean (Jennifer Lopez), wraz z 11-letnią córką, Griff (Becca Gardner). Odżywają dawne oskarżenia i bolesne wspomnienia, gdyż Einar obwinia Jean za śmierć syna. Rodzina, którą dzielą dawne urazy, musi nauczyć się teraz żyć razem.

Lasse Hallström jako twórca filmowy mnóstwo zawdzięcza literaturze. Scenariusz do "Co gryzie Gilberta Grape'a", z popisową rolą Leonardo DiCaprio, napisał Petera Hedges na podstawie własnej powieści, a "Wbrew regułom" to z kolei adaptacja "Regulaminu tłoczni win" Johna Irvinga. Scenariusz uhonorowano statuetką Oscara. Z kolei pierwowzorem "Czekolady" (5 nominacji do Oscara) była bajkowa opowieść Joanne Harris. Literatura dała również początek "Niedokończonemu życiu". Scenariusz filmu oparty jest na książce Marka Spragga. Jak mówi sam autor powieści, "Niedokończone życie" to "historia o rodzinie i przebaczeniu". W roli twardego ranczera występuje Robert Redford, jego przyjaciela gra Morgan Freeman, a w Jean, synową Einara, wcieliła się aktorka (nominacja do Złotego Globu za rolę w "Selenie") i piosenkarka Jennifer Lopez.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...