Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. NIEZNAJOMA Z SANS-SOUCI

NIEZNAJOMA Z SANS-SOUCI

PASSANTE DE SANS-SOUCI
obyczajowy, Francja/RFN, 1982, 111 min.
reżyseria: Jacques Kirsner, Jacques Rouffio
obsada: Gerard Klein, Jean Reno, Michel Piccoli, Romy Schneider
Premiera w Ale kino+: 2.04.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 417 miejsce w rankingu

Romy Schneieder prezentuje tu pełnię swych aktorskich umiejętności wcielając się w podwójną rolę - Elsy Winer, śpiewaczki z części wojennej filmu, oraz Liny - żony Maxa Baumsteina (Michaele Piccoli).

Max jest właścicielem towarzystwa ubezpieczeniowego oraz organizacji obrony praw człowieka Międzynarodowa Solidarność. Jest on człowiekiem powszechnie szanowanym i znanym ze swojej działalności w organizacji. Jednak pewnego dnia...zabija ambasadora Paragwaju. Zostaje pojmany i osadzony w więzieniu. Wkrótce Lina dowiaduje się jakie były motywy tej zbrodni. Max, jako dziecko był świadkiem zabójstwa swojego ojca. Sam uratowany został przez Elsę i jej męża. Wkrótce kobieta uciekła z chłopcem do Paryża. Chcąc uwolnić swojego męża z obozu koncentracyjnego, Elsa spędziła noc z radcą ambasady niemieckiej Leggaertem (Helmut Griem). Dyplomata rozkazał rozstrzelać ich oboje. Wiele lat później Max rozpoznaje w ambasadorze Paragwaju byłego nazistę.

Rola w tym filmie była ostatnią, jaką zagrała Romy Schnider. Aktorka zmarła tragicznie w Paryżu w wieku 44 lat. Schnider stała się ulubienicą publiczności dzięki roli w filmie "Sissi". Zagrała również w: "Christine" (na planie filmowym poznała Alaina Delona, z którym przez wiele lat była związana), "Boccaccio 70" (dzięki temu filmowi trafiła do Hollywood), "Cezarze i Rosalii", "Taka zwykła historia". Dwukrotnie otrzymała Cezara, nagrodę francuskiej akademii filmowej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...