Ale kino+
alekino+
Film. NIEZNAJOMI Z POCIĄGU

NIEZNAJOMI Z POCIĄGU

Strangers on the Train
thriller, USA, 1951, 97 min.
reżyseria: Alfred Hitchcock
obsada: Farley Granger, Patricia Hitchcock, Robert Walker, Ruth Roman
Premiera w Ale kino+: 12.09.2002 r.
4.00
343
8 głosy | 392 miejsce w rankingu

Trzymający w napięciu dreszczowiec, nad którego scenariuszem pracował słynny autor kryminałów, Raymond Chandler.

Młody tenisista Guy (Farley Granger) podczas podróży pociągiem poznaje tajemniczego mężczyznę (Robert Walker). Po niezobowiązującej wymianie zdań nieznajomy wychodzi z nieoczekiwaną, makabryczną ofertą: w zamian za zabójstwo żony Guya, ten ostatni ma zabić jego ojca. Propozycja zostaje odrzucona, lecz gdy niebawem małżonka tenisisty (Laura Elliot) zostaje zamordowana, u Guya pojawia się nieznajomy z pociągu. Mężczyzna żąda dotrzymania "drugiej część umowy".

Hitchcock stosuje tu jedną ze swych słynnych technik zwiększania napięcia: widzowie wiedzą więcej niż bohaterowie i mogą przewidywać rozwój zdarzeń. Nominacja do Oscara za zdjęcia.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...