Ale kino+
alekino+
Film. Nigdy nie będę twoja

Nigdy nie będę twoja

I could never be your woman
komedia romantyczna, USA, 2007, 97 min.
reżyseria: Amy Heckerling
obsada: Michelle Pfeiffer, Paul Rudd, Saoirse Ronan, Sarah Alexander, Tracey Ullman
Premiera w Ale kino+: 5.04.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 30 miejsce w rankingu
Nigdy nie będę twoja

Komedia romantyczna o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. W rolach głównych występują: Michelle Pfeiffer, Paul Rudd i Saoirse Ronan.

Scenarzystka telewizyjna Rosie (Michelle Pfeiffer) skończyła właśnie czterdzieści lat i z niepokojem patrzy w przyszłość. Samotnie wychowuje dorastającą córkę Izzie (Saoirse Ronan), która coraz częściej daje do zrozumienia, że etap zabawy lalkami ma już za sobą. W pracy musi znosić uwagi seksistowskiego szefa (Fred Willard), do tego oglądalność jej programu drastycznie spada - wygląda na to, że szczęście opuściło ją na dobre. Tymczasem pewnego dnia, zupełnie nieoczekiwanie, zakochuje się w młodym, przystojnym aktorze, Adamie (Paul Rudd). Z czasem różnica wieku da jednak o sobie znać i ich uczucie zostanie wystawione na ciężką próbę. Równocześnie pierwsze miłosne uniesienia przeżywa Izzie, która na obiekt swoich uczuć wybrała szkolnego rozrabiakę, Dylana (Rory Copus).

Bezpretensjonalna i autentycznie zabawna komedia o miłosnych perypetiach matki i jej nastoletniej córki. Rolę Rosie zagrała wciąż piękna Michelle Pfeiffer, trzykrotnie w swej karierze nominowana do Oscara ("Wspaniali Bracia Bakerowie", "Niebezpieczne związki", "Pole miłości"). Jako Izzie zobaczymy wschodzącą gwiazdę Saoirse Ronan ("Miasto cienia", "Prawdziwe wyznania Charlotte Doyle"), którą w 2008 roku Amerykańska Akademia Filmowa wyróżniła nominacją do swojej nagrody za drugoplanową kreację w filmie Pokuta Joego Wrighta. 13-letnia Ronan dołączyła w ten sposób do ekskluzywnego grona siedmiu najmłodszych aktorek w historii, które otrzymały nominację Akademii. Paul Rudd, odtwórca roli Adama, znany jest m.in. z "Wpadki", "40-letniego prawiczka" i "Chłopaki też płaczą". Reżyserem i scenarzystką komedii jest Amy Heckerling ("I kto to mówi", "Clueless", "Frajer").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...