Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Nixon

Nixon


dramat, USA, 1995, 183 min.
reżyseria: Oliver Stone
obsada: Anthony Hopkins, Bob Hoskins, Ed Harris, James Woods, Joan Allen
Premiera w Ale kino+: 8.09.2011 r.
4.00
343
4 głosy | 702 miejsce w rankingu
Nixon

Życie i polityczny upadek Richarda Nixona w kontrowersyjnym filmie biograficznym Olivera Stone'a. Opowieść o niesławnym amerykańskim prezydencie, jedynym w historii USA przywódcy, który musiał zrezygnować z urzędu przed końcem kadencji.

OLIVER STONE to reżyser zafascynowany najnowszą historią USA. Jego kolejne filmy, takie jak "Pluton", "Urodzony 4 lipca", "JFK", czy "The Doors", układają się w kronikę współczesnej amerykańskiej kultury i polityki. Nominowany do 4 Oscarów "Nixon" z genialną, tytułową rolą Anthony'ego Hopkinsa, to kolejny rozdział tej kroniki. To także wyjątkowa historia, w której ujawnia się pełnia potęgi czwartej władzy. Bohater filmu, Richard Nixon, to jedyny w dziejach USA prezydent, który ustąpił ze stanowiska przed końcem swojej kadencji. Został do tego zmuszony przez dziennikarzy gazety Washington Post - Boba Woodwarda i Carla Bernsteina. Dwaj reporterzy śledczy wyciągnęli na światło dzienne tzw. Aferę Watergate. Podczas walki o reelekcję Nixona w 1972, ludzie prezydenta włamali się do siedziby rywali z Partii Demokratycznej i usiłowali założyć w niej podsłuch. Nixon wygrał wybory, ale kiedy media ujawniły jego machinacje podczas kampanii, skompromitowany przywódca musiał odejść z Białego Domu na przedwczesną emeryturę. Afera Watergate do dziś jest symbolem kontroli niezależnych mediów nad polityczną władzą. Film pokazuje także szczytowy moment potęgi prasy w USA. Richard Nixon był politykiem wielkiego formatu, jednym z najambitniejszych przywódców USA po II wojnie światowej - jego władza prezydencka musiała jednak ustąpić wobec siły czwartej władzy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...