Ale kino+
alekino+
Film. NO I CO DOKTORKU?

NO I CO DOKTORKU?

WHAT'S UP DOC?
komedia, USA, 1972, 94 min.
reżyseria: Peter Bogdanovich
obsada: Barbra Streisand, Kenneth Mars, Ryan O'Neal
Premiera w Ale kino+: 26.12.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 133 miejsce w rankingu

Pełna temperamentu studentka Judy Maxwell poznaje podczas sympozjum nieporadnego muzykologa Howarda Bannistera (Ryan O'Neal). Jej ekscentryczny styl bycia jednocześnie go pociąga i napawa niepewnością.

Wspólnie przeżywają serię burzliwych przygód, którym początek dają przypadkowo podmienione walizki.

Zwariowana komedia w starym hollywoodzkim stylu wzorowana na filmie "Drapieżne maleństwo" z 1938 roku z Katherine Hepburn i Cary Grantem. najważniejsze filmy Barbary Streisand: "Zabawna dziewczyna", "Narodziny gwiazdy", Yentl", "Książę przypływów" (te dwa ostatnie, Barbara Streisand również wyreżyserowała).

Peter Bogdanovich jest specjalistą od kina w stylu retro, jego filmy często stanowią odwzorowanie starych hollywodzkich gatunków: "Papierowy księżyc" to kino drogi z czasów Wielkiego Kryzysu, "Ostatni seans filmowy" nostalgiczny obraz Ameryki lat pięćdziesiątych.

Autorem zdjęć jest nagrodzony Złota Żabą na festiwalu Camerimage w Toruniu za całokształt twórczości Laszlo Kovacs.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...