Ale kino+
alekino+
Film. NOC IGUANY

NOC IGUANY

Night Of The Iguana
dramat, USA, 1964, 113 min.
reżyseria: John Huston
obsada: Ava Gardner, Deborah Kerr, Richard Burton, Sue Lyon
Premiera w Ale kino+: 25.02.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 44 miejsce w rankingu

Przechodzący kryzys Lawrence Shannon (Richard Burton), były pastor, wraz z grupą amerykańskich nauczycielek podróżuje po Meksyku, będąc przewodnikiem wycieczki.

W jej trakcie nawiązuje głębszą znajomość z młodą, atrakcyjną nimfomanką Charlotte (Sue Lyon), oraz odświeża dawną znajomość z Maxine (Ava Gardner), właścicielką podupadłego, nadmorskiego pensjonatu. Pewnej nocy zwierza się ze swych lęków, frustracji i kompleksów portrecistce Hannie (Deborah Kerr). Nominacja do Oscara za zdjęcia. Oscar za kostiumy.

Adaptacja głośnej sztuki Tennessee Williamsa, nagrodzonej przez nowojorską krytykę teatralną. Film zdobył Oscara w kategoriach "Najlepsze Kostiumy". Podczas zdjęć do "Nocy Iguany", Elizabeth Taylor towarzyszyła swojemu mężowi, Richardowi Burtonowi, w obawie, że może on ulec wdziękom wykonawczyni głównej roli kobiecej, Avie Gardner. Dla Sue Lyon był to jej drugi film po debiucie w "Lolicie" (1962).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...