Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. NORMA RAE

NORMA RAE


dramat obyczajowy, 1979, USA, 109 min.
reżyseria: Martin Ritt
obsada: Beau Bridges, Sally Field
Premiera w Ale kino+: 8.03.2020 r.
343
NORMA RAE

Głęboka prowincja na Południu USA w końcu lat siedemdziesiątych. Tytułowa Norma (Sally Field) jest zwykłą, chciałoby się powiedzieć, szarą i niczym nie wyróżniającą się pracownicą fabryki. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci i pozwala bezdusznym pracodawcom sobą pomiatać. Jednak do czasu.

Reżyser Martin Ritt stworzył przejmujący dramat kobiety, która powoli dochodzi do przekonania, że własne życie można i trzeba zmienić. Dzięki znajomości z działaczem związkowym Norma Rea zaczyna rozumieć, że tylko wspólna walka robotników zmieni ich beznadziejne położenie i pozwoli zachować godność. Niespodziewanie znajduje w sobie niespożyte pokłady wewnętrznej siły, które sprawiają, że wyrasta na przywódczynię robotników.

Film ten tak zaszokował Amerykę, że nikogo nie zdziwiło przyznanie przez Akademię Oscara dla Sally Field w kategorii "najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...