Ale kino+
alekino+
Film. NORMA RAE

NORMA RAE


dramat obyczajowy, 1979, USA, 109 min. 12
reżyseria: Martin Ritt
obsada: Beau Bridges, Sally Field
Premiera w Ale kino+: 8.03.2020 r.
343
Najbliższe emisje:
14:15
niedziela8 marca
NORMA RAE

Głęboka prowincja na Południu USA w końcu lat siedemdziesiątych. Tytułowa Norma (Sally Field) jest zwykłą, chciałoby się powiedzieć, szarą i niczym nie wyróżniającą się pracownicą fabryki. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci i pozwala bezdusznym pracodawcom sobą pomiatać. Jednak do czasu.

Reżyser Martin Ritt stworzył przejmujący dramat kobiety, która powoli dochodzi do przekonania, że własne życie można i trzeba zmienić. Dzięki znajomości z działaczem związkowym Norma Rea zaczyna rozumieć, że tylko wspólna walka robotników zmieni ich beznadziejne położenie i pozwoli zachować godność. Niespodziewanie znajduje w sobie niespożyte pokłady wewnętrznej siły, które sprawiają, że wyrasta na przywódczynię robotników.

Film ten tak zaszokował Amerykę, że nikogo nie zdziwiło przyznanie przez Akademię Oscara dla Sally Field w kategorii "najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca".


ALE KINO+ POLECA

10.25
WTOREK25 lutego
Serce miłości
Serce miłości

Artystka i eksperymentujący muzyk to dwójka outsiderów, których łączy bardzo wiele -…

12.20
WTOREK25 lutego
Fikser
Fikser

Radu marzy o pracy dziennikarza. Wraz z francuską ekipą telewizyjną jedzie do…

15.35
WTOREK25 lutego
Nasi patrioci
Nasi patrioci

Po klęsce Francji w 1940 r. senegalski żołnierz Addi Ba ucieka z armii. Znajduje…SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...