Ale kino+
alekino+
Film. Numer stulecia

Numer stulecia

Lucky Numbers
komedia, USA/Francja, 2000, 101 min.
reżyseria: Nora Ephron
obsada: Ed O'Neill, John Travolta, Lisa Kudrow, Tim Roth
Premiera w Ale kino+: 10.05.2013 r.
343
Numer stulecia

Russ Richards (John Travolta) jest prezenterem pogody w dzienniku telewizyjnym. Popularność, jaką się cieszy nie zapewnia mu jednak wystarczających dochodów, a Russ lubi żyć na szerokiej stopie.

Czego nie wyda na wystawne życie, topi w niedochodowych interesach. Jednym z nich jest salon sprzedaży skuterów śnieżnych. Pomysł był może i dobry, ale brak śniegu sprawił, że w Russowi w oczy zajrzało widmo bankructwa. Jedynym wyjściem - to kolejny świetny pomysł - może być bliższe poznanie Crystal (Lisa Kudrow), dziewczyny z telewizyjnego totolotka. Razem opracowują genialny system, który pozwala na zgarnianie głównych wygranych. Numery wychodzą jak trzeba. Teraz trzeba tylko znaleźć godnego zaufania człowieka, który odbierze nagrodę. Od tego momentu zaczynają się prawdziwe kłopoty Russa. Od tego momentu zaczynają się prawdziwe kłopoty Russa.

Reżyserką "Numeru stulecia" jest NORA EPHRON - pochodząca z aktorsko-pisarskiej rodziny amerykańska pisarka, dziennikarka, scenarzystka i reżyserka filmowa. Zaczynała od pisania sztuk i scenariuszy (m.in. "Silkwood", czy "Kiedy Harry spotkał Sally"), by w końcu samej zająć się reżyserią. Najlepiej czuje się w gatunku komediowym, ze wskazaniem na komedie romantyczne, wystarczy przypomnieć jej największy przebój "Bezsenność w Seattle". Trzykrotnie była nominowana do Oscara®, jako autorka scenariuszy.

"Numer stulecia" to również ulubiony gatunek Nory Ephron - komedia, tyle, że kryminalna. Główną rolę zagrał tu John Travolta, aktor, o którym można powiedzieć, że miał dwa życia zawodowe. Najpierw jako młodziutki roztańczony gwiazdor "Gorączki sobotniej nocy" i "Grease", po latach, przywrócony kinu za sprawą genialnej roli w "Pulp Fiction" Quentina Tarantino, miał okazję pokazać się jako aktor o wielu obliczach - od komediowego po dramatyczny. W filmie "Numer Stulecia" Travolcie partneruje Lisa Kudrow, która sławę zdobyła rolą Phoebe w kultowym serialu "Przyjaciele".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...