Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. OBRAZKI Z ŻYCIA

OBRAZKI Z ŻYCIA

5.00
343
10 głosy | 316 miejsce w rankingu

Siedem krótkich nowel filmowych siedmiu reżyserów, które łączy coś, co można nazwać "samo życie".

Znajdziemy tu nowelę Agnieszki Holland "Dziewczyna i Akwarius" o nastoletniej panience z prowincjonalnego miasteczka, która zauroczona solistą z zespołu muzycznego, rzuca dom rodzinny i wyrusza z artystami w świat.

Obok tego krótki film Feliksa Falka o oszuście, który krąży po Polsce podając się za impresaria organizującego spotkania ze znaną aktorką i zamiast niej wypychającego na scenę kiepską amatorkę.

Problemy małżeńskie, których nie można rozwiązać, bo na przeszkodzie stoi wspólna własność samochodu marki "Syrena", to z kolei temat noweli Andrzeja Kotkowskiego.

Pozostali twórcy: Barbara Sass-Zdort, Krzysztof Gradowski, Jerzy Obłamski i Jerzy Domaradzki, każdy na swój sposób pokazali kawałek PeeReLu, w którym groteska miesza się z szarzyzną dnia powszedniego. Wszystkim tym obrazkom za podstawę do scenariusza posłużyły poczytne swego czasu felietony Jerzego Kibica, za którym to pseudonimem ukrywał się Jerzy Urban.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...