Ale kino+
alekino+
Film. OBRAZKI Z ŻYCIA

OBRAZKI Z ŻYCIA

5.00
343
10 głosy | 316 miejsce w rankingu

Siedem krótkich nowel filmowych siedmiu reżyserów, które łączy coś, co można nazwać "samo życie".

Znajdziemy tu nowelę Agnieszki Holland "Dziewczyna i Akwarius" o nastoletniej panience z prowincjonalnego miasteczka, która zauroczona solistą z zespołu muzycznego, rzuca dom rodzinny i wyrusza z artystami w świat.

Obok tego krótki film Feliksa Falka o oszuście, który krąży po Polsce podając się za impresaria organizującego spotkania ze znaną aktorką i zamiast niej wypychającego na scenę kiepską amatorkę.

Problemy małżeńskie, których nie można rozwiązać, bo na przeszkodzie stoi wspólna własność samochodu marki "Syrena", to z kolei temat noweli Andrzeja Kotkowskiego.

Pozostali twórcy: Barbara Sass-Zdort, Krzysztof Gradowski, Jerzy Obłamski i Jerzy Domaradzki, każdy na swój sposób pokazali kawałek PeeReLu, w którym groteska miesza się z szarzyzną dnia powszedniego. Wszystkim tym obrazkom za podstawę do scenariusza posłużyły poczytne swego czasu felietony Jerzego Kibica, za którym to pseudonimem ukrywał się Jerzy Urban.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...