Ale kino+
alekino+
Film. OBRAZKI Z ŻYCIA

OBRAZKI Z ŻYCIA

5.00
343
10 głosy | 316 miejsce w rankingu

Siedem krótkich nowel filmowych siedmiu reżyserów, które łączy coś, co można nazwać "samo życie".

Znajdziemy tu nowelę Agnieszki Holland "Dziewczyna i Akwarius" o nastoletniej panience z prowincjonalnego miasteczka, która zauroczona solistą z zespołu muzycznego, rzuca dom rodzinny i wyrusza z artystami w świat.

Obok tego krótki film Feliksa Falka o oszuście, który krąży po Polsce podając się za impresaria organizującego spotkania ze znaną aktorką i zamiast niej wypychającego na scenę kiepską amatorkę.

Problemy małżeńskie, których nie można rozwiązać, bo na przeszkodzie stoi wspólna własność samochodu marki "Syrena", to z kolei temat noweli Andrzeja Kotkowskiego.

Pozostali twórcy: Barbara Sass-Zdort, Krzysztof Gradowski, Jerzy Obłamski i Jerzy Domaradzki, każdy na swój sposób pokazali kawałek PeeReLu, w którym groteska miesza się z szarzyzną dnia powszedniego. Wszystkim tym obrazkom za podstawę do scenariusza posłużyły poczytne swego czasu felietony Jerzego Kibica, za którym to pseudonimem ukrywał się Jerzy Urban.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...