Ale kino+
alekino+
Film. ODJAZD

ODJAZD

L'emploi Du Temps/Time Out
dramat, Francja, 2001, 118 min.
reżyseria: Laurent Cantet
obsada: Aurelien Recoing, Aurélien Recoing, Jean-Pierre Mangeot, Karin Viard, Serge Livrozet
Premiera w Ale kino+: 30.05.2008 r.
4.50
343
9 głosy | 192 miejsce w rankingu
1
2

Dramat psychologiczny zainspirowany autentycznymi wydarzeniami, jakie parę lat temu wstrząsnęły francuską opinią publiczną. Pewien bezrobotny przez parę miesięcy ukrywał przed bliskimi prawdę, a gdy wyszła na jaw, zamordował całą swoją rodzinę. Dla twórców filmu ta historia stała się punktem wyjścia do rozważań o cienkiej granicy między rzeczywistością i fikcją.

Współczesny Paryż. Doradca finansowy Vincent (Aurélien Recoing) z dnia na dzień traci doskonałą posadę w agencji reklamowej. Fakt nagłego bezrobocia pozostaje jednak jego tajemnicą. Dla żony Muriel (Karin Viard), trójki ich dzieci, rodziców (Monique i Jean-Pierre Mangeot) i znajomych - nic się nie zmienia. Codziennie rano Vincent wychodzi do pracy, choć jego zajęcie polega teraz na bezcelowym jeżdżeniu po mieście. Problemy pojawiają się wraz z topnieniem oszczędności na kontach. Żeby utrzymać finansowe status quo, Vincent wymyśla perfidny plan - podając się za przyszłego pracownika placówki ONZ w Genewie, naciąga znajomych na duże sumy pieniędzy. Tłumaczy im, że korzystnie ulokuje je szwajcarskich bankach. Stopniowo jednak rzeczywistość zaczyna wymykać mu się spod kontroli. Misternie zbudowane "drugie życie" zaczyna się sypać, gdy rodzice chcą go odwiedzić w Genewie, a zaniepokojona dziwnym zachowaniem męża Muriel dzwoni do agencji reklamowej. Tam dowiaduje się, że Vincent został zwolniony kilka miesięcy temu.

Do roli Vincenta LAURENT CANTET wybrał mało znanego Aureliena Recoing, który do tej pory kojarzony był głównie jako aktor teatralny. Reżyserowi zależało na uzyskaniu wrażenia niemal dokumentalnej autentyczności, dlatego większość ról w filmie grają naturszczycy (np. role dzieci Vincenta odtwarzają jego własne dzieci).
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...