Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ODJAZD

ODJAZD

L'emploi Du Temps/Time Out
dramat, Francja, 2001, 118 min.
reżyseria: Laurent Cantet
obsada: Aurelien Recoing, Aurélien Recoing, Jean-Pierre Mangeot, Karin Viard, Serge Livrozet
Premiera w Ale kino+: 30.05.2008 r.
4.50
343
9 głosy | 192 miejsce w rankingu
1
2

Dramat psychologiczny zainspirowany autentycznymi wydarzeniami, jakie parę lat temu wstrząsnęły francuską opinią publiczną. Pewien bezrobotny przez parę miesięcy ukrywał przed bliskimi prawdę, a gdy wyszła na jaw, zamordował całą swoją rodzinę. Dla twórców filmu ta historia stała się punktem wyjścia do rozważań o cienkiej granicy między rzeczywistością i fikcją.

Współczesny Paryż. Doradca finansowy Vincent (Aurélien Recoing) z dnia na dzień traci doskonałą posadę w agencji reklamowej. Fakt nagłego bezrobocia pozostaje jednak jego tajemnicą. Dla żony Muriel (Karin Viard), trójki ich dzieci, rodziców (Monique i Jean-Pierre Mangeot) i znajomych - nic się nie zmienia. Codziennie rano Vincent wychodzi do pracy, choć jego zajęcie polega teraz na bezcelowym jeżdżeniu po mieście. Problemy pojawiają się wraz z topnieniem oszczędności na kontach. Żeby utrzymać finansowe status quo, Vincent wymyśla perfidny plan - podając się za przyszłego pracownika placówki ONZ w Genewie, naciąga znajomych na duże sumy pieniędzy. Tłumaczy im, że korzystnie ulokuje je szwajcarskich bankach. Stopniowo jednak rzeczywistość zaczyna wymykać mu się spod kontroli. Misternie zbudowane "drugie życie" zaczyna się sypać, gdy rodzice chcą go odwiedzić w Genewie, a zaniepokojona dziwnym zachowaniem męża Muriel dzwoni do agencji reklamowej. Tam dowiaduje się, że Vincent został zwolniony kilka miesięcy temu.

Do roli Vincenta LAURENT CANTET wybrał mało znanego Aureliena Recoing, który do tej pory kojarzony był głównie jako aktor teatralny. Reżyserowi zależało na uzyskaniu wrażenia niemal dokumentalnej autentyczności, dlatego większość ról w filmie grają naturszczycy (np. role dzieci Vincenta odtwarzają jego własne dzieci).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...