Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Odznaka szeryfa

Odznaka szeryfa

Behind the Badge
film sensacyjny, USA, 2002, 99 min.
reżyseria: Robby Henson
obsada: Billy Bob Thornton, Patricia Arquette, Sela Ward, William Devane
Premiera w Ale kino+: 26.08.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 147 miejsce w rankingu
Odznaka szeryfa

Do wyjątków należą filmy, w których już pierwsza scena jest równie intrygująca i pełna napięcia jak w "Odznace szeryfa" Robby'ego Hensona. Tajemnicza śmierć młodego transwestyty elektryzuje senne miasteczko w Luizjanie. Szeryf Darl (Blly Bob Thornton) rozpoczyna śledztwo.

Darl obawia się o swoje stanowisko. Ostatnie dochodzenie, jakie prowadził w sprawie o morderstwo, nie zostało zakończone aresztowaniem sprawcy. Teraz wiec musi zrobić wszystko, aby rozwikłać zagmatwaną sprawę. Odkłada na bok swoją niechęć do rozmaitych dewiantów seksualnych, wśród których obracała się ofiara i pogrąża się w środowisku, którym dotychczas pogardzał. Pomaga mu żona zabitego, striptizerka Scarlett (Patricia Arquette), która wprowadza go w mroczny świat klubów porno i zakazanej erotyki. Szybko okazuje się, że w sprawę mogą być zamieszani lokalni politycy, którzy gotowi są na wszystko, by uniemożliwić dotarcie do prawdy.

W roli głównej wystąpił najbardziej pożądany brzydal w Hollywood, kobieciarz, okazjonalny muzyk, a zarazem znakomity aktor, scenarzysta i reżyser - Billy Bob Thornton. Tabloidową sławę przyniosło mu zakończone po kilku latach burzliwe małżeństwo z Angelina Jolie, jednak to, co zbudowało jego pozycję w świecie filmu, to znakomite, docenione przez krytyków, kreacje aktorskie i osiągnięcia na polu scenariopisarstwa. W 1996 roku Billy Bob otrzymał Oscara za scenariusz do obrazu "Sling Blind" i nominację za kreację w tym filmie. Drugą nominację aktorską do Oscara dostał za udział w filmie Sama Raimi "Prosty plan" (1999).

W filmie "Odznaka szeryfa" Thorntonowi partneruje zdobywczyni Emmy - Patricia Arquette. Pochodząca z aktorskiej rodziny Patricia ( siostra Davida, Rosanny, Richmonda i Alexis Arquette) sławę zdobyła m.in. znakomitymi występami w filmach "Prawdziwy romans"(1993) i "Zagubiona autostrada"(1997). Ostatnio można ją było oglądać w serialu TV "Medium".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...