Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Okupowani odc. 10

Okupowani odc. 10


serial polityczny, Norwegia, Francja, Szwecja, 2015
reżyseria: John Andreas Andersen
obsada: Eldar Skar, Henrik Mestad, Ingeborga Dapkunaite, Kristin Braut-Solheim, Ragnhild Gudbrandsen, Selome Emnetu
Premiera w Ale kino+: 30.12.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 93 miejsce w rankingu
Okupowani odc. 10

Okupowani" to wielowarstwowy thriller polityczny, za którego produkcję odpowiadają twórcy m.in. ekranizacji "Wallandera" i trylogii "Millennium". Serial "Okupowani" tuż po światowej premierze, po raz pierwszy w telewizji w środy, od 2 grudnia, od 20:10 tylko w Ale kino+.

Amerykanie chcą, aby Jesper Berg opuścił ich ambasadę i proponują mu bilet do Szwajcarii. Berg nie dość, że odmawia, to po udzieleniu wywiadu dla amerykańskiej telewizji, sprawił, że Stany postrzegane są jako strona konfliktu, która opowiada się za interesami Norwegii. Amerykański ambasador jest wściekły, gdyż stało się dokładnie to, czego się obawiał. Berg zostaje natychmiast usunięty z ambasady. Nieoczekiwanie pomoc w schronieniu oferują mu członkowie ugrupowania "Wolna Norwegia", ale w zamian za gwarancję, że w końcu zacznie walczyć o wolność Norwegii. Jaką decyzję podejmie Berg?

"Okupowani" to najdroższy w historii Norwegii serial telewizyjny - budżet na nakręcenie 10 odcinków wyniósł prawie 11 mln euro. Produkcję sygnuje Jo Nesbø - popularny na całym świecie, w tym również w Polsce, norweski pisarz, autor bestsellerowych kryminałów jak "Czerwone gardło", czy wydane w tym roku "Krew na śniegu" i "Więcej krwi".

Nesbø jest pomysłodawcą fabuły serialu. Ta - mimo, że fikcyjna - wzbudziła wiele kontrowersji. Rosja potępiła serial argumentując, że kreuje krzywdzące stereotypy. Jednak pomysł na "Okupowanych" pojawił się dwa lata przed rozpoczęciem zdjęć. W tym czasie życie dopisało swój rozdział: Rosja zajęła Krym, a na wschodnich krańcach Ukrainy wybuchła wojna domowa. Jak wspomina Jo Nesbø w rozmowie z Guardianem: Kiedy przedstawiłem swój pomysł na serial, spotkałem się z zarzutem, że jest zbyt naciągany. Ostatnie wydarzenia na Ukrainie pokazały, że nawet najbardziej szalony scenariusz może się stać realny.

Za produkcję odpowiada studio Yellow Bird, specjalizujące się w wysokiej klasy znakomitych serialach i filmach. Dość, by przywołać szwedzkie i brytyjskie ekranizacje "Wallandera", czy serial kryminalny "Irene Huss", które premierowo w Polsce pokazywało Ale kino+. To również ze stajni Yellow Bird wyszły adaptacje trylogii "Millennium".

ODCINKI

Okupowani
Okupowani odc. 3
Okupowani odc. 4
Okupowani odc. 5
Okupowani odc. 6
Okupowani odc. 7
Okupowani odc. 8
Okupowani odc. 9
Okupowani odc. 1
Okupowani odc. 2
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...