Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Okupowani odc. 8

Okupowani odc. 8


serial polityczny, Norwegia, Francja, Szwecja, 2015
reżyseria: John Andreas Andersen
obsada: Eldar Skar, Henrik Mestad, Ingeborga Dapkunaite, Kristin Braut-Solheim, Ragnhild Gudbrandsen, Selome Emnetu
Premiera w Ale kino+: 23.12.2015 r.
343
Okupowani odc. 8

Okupowani" to wielowarstwowy thriller polityczny, za którego produkcję odpowiadają twórcy m.in. ekranizacji "Wallandera" i trylogii "Millennium". Serial "Okupowani" tuż po światowej premierze, po raz pierwszy w telewizji w środy, od 2 grudnia, od 20:10 tylko w Ale kino+.

Jesper Berg wie już, ze nie może liczyć na pomoc Unii Europejskiej, dlatego postanawia zmobilizować siły wewnątrz kraju i sam usunąć okupanta. Urzędująca w Norwegii ambasador Rosji, Sidorova, radzi mu, aby nie podejmował pochopnych decyzji, ale Berg lekceważy jej ostrzeżenia. Wkrótce zostaje porwany przez rosyjską grupę paramilitarną . Czy uda się uratować premiera?

"Okupowani" to najdroższy w historii Norwegii serial telewizyjny - budżet na nakręcenie 10 odcinków wyniósł prawie 11 mln euro. Produkcję sygnuje Jo Nesbø - popularny na całym świecie, w tym również w Polsce, norweski pisarz, autor bestsellerowych kryminałów jak "Czerwone gardło", czy wydane w tym roku "Krew na śniegu" i "Więcej krwi".

Nesbø jest pomysłodawcą fabuły serialu. Ta - mimo, że fikcyjna - wzbudziła wiele kontrowersji. Rosja potępiła serial argumentując, że kreuje krzywdzące stereotypy. Jednak pomysł na "Okupowanych" pojawił się dwa lata przed rozpoczęciem zdjęć. W tym czasie życie dopisało swój rozdział: Rosja zajęła Krym, a na wschodnich krańcach Ukrainy wybuchła wojna domowa. Jak wspomina Jo Nesbø w rozmowie z Guardianem: Kiedy przedstawiłem swój pomysł na serial, spotkałem się z zarzutem, że jest zbyt naciągany. Ostatnie wydarzenia na Ukrainie pokazały, że nawet najbardziej szalony scenariusz może się stać realny.

Za produkcję odpowiada studio Yellow Bird, specjalizujące się w wysokiej klasy znakomitych serialach i filmach. Dość, by przywołać szwedzkie i brytyjskie ekranizacje "Wallandera", czy serial kryminalny "Irene Huss", które premierowo w Polsce pokazywało Ale kino+. To również ze stajni Yellow Bird wyszły adaptacje trylogii "Millennium".

ODCINKI

Okupowani
Okupowani odc. 3
Okupowani odc. 4
Okupowani odc. 5
Okupowani odc. 6
Okupowani odc. 7
Okupowani odc. 9
Okupowani odc. 10
Okupowani odc. 1
Okupowani odc. 2
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...