Ale kino+
PLATFORMA 45
Film. ON, ONA I ON

ON, ONA I ON

Le fate ignoranti
dramat, Włochy/Francja, 2001, 106 min.
reżyseria: Ferzan Ozpetek
obsada: Margherita Buy, Serra Yilmaz, Stefano Accorsi
Premiera w Ale kino+: 18.03.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 75 miejsce w rankingu
ON, ONA I ON

Prezentowany w Konkursie Głównym na Berlinale film Ferzana Ozpetka, jednego z najbardziej utalentowanych europejskich twórców średniego pokolenia.

Antonia i Massimo są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Ich szczęście niespodziewanie przerywa śmierć Massimo, który ginie w wypadku samochodowym. Antonia całkowicie się załamuje - nie wychodzi z domu, nie pracuje, zaniedbuje przyjaciół. Do momentu, gdy porządkując rzeczy Massimo odkrywa, że jej mąż miał kogoś przez siedem lat. Żądza odkrycia, kto to był, jest silniejsza niż pogrążanie się w bólu. Antonina przełamuje się i rozpoczyna prywatne śledztwo. Trop doprowadza ją do osoby, z którą jej mąż prowadził alternatywne życie. Jakież jest jej zdziwienie, gdy okazuje się, że jest to... mężczyzna. Ma na imię Michele i mieszka w dzielnicy klasy robotniczej. Dochodzi do konfrontacji, ale szybko pojawia się wzajemna fascynacja. Z biegiem czasu Antonia i Michele zdają sobie sprawę, że łączy ich coś więcej, niż tylko to, że oboje kochali Massimo...

FERZAN OZPETEK uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych europejskich twórców średniego pokolenia, wirtuoza kameralnego kina, zgłębiającego skomplikowane relacje łączące ludzi. Tak, jak "Pod dobrą gwiazdą", "Hamam - łaźnia turecka", czy "Okna" - również "On, ona i on" porusza kwestię odmienności i wynikającej z niej samotności. Wszystkie filmy reżysera są ciepło przyjmowane przez widzów i krytyków zarówno na Starym Kontynencie jak i za Oceanem.
SERIALE

Platforma 45

Jedna ekipa i jeden zabójca. Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem, Andrea...


Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw. Ktoś...


Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego...


Grzechy przeszłości

Historia trzech sióstr, opiekujących się ukochanym ojcem w walijskim serialu kryminalnym.