Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. OPĘTANIE

OPĘTANIE

Possesion
dramat, Francja/Niemcy, 1981, 118 min.
reżyseria: Andrzej Żuławski
obsada: Heinz Bennent, Isabelle Adjani, Margit Carstensen, Sam Neill
Premiera w Ale kino+: 22.08.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 406 miejsce w rankingu

Uchodzący za najważniejszy i jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów ANDRZEJA ŻUŁAWSKIEGO; laureat głównej nagrody filmów fantastycznych w Treście.

Akcja rozgrywa się w Berlinie. Młoda i atrakcyjna kobieta (Isabelle Adjani), opuszcza nagle męża z niewyjaśnionych przyczyn. Marc (Sam Neil) wyrusza na poszukiwanie żony i znajduje ją w wynajętym przez nią mieszkaniu. Okazuje się, że jest ona zakochana w dziwnym monstrum, jak się wkrótce okaże wytworem jej chorej wyobraźni. Chcąc wyjaśnić dziwne zachowanie żony, Sam wynajmuje detektywa (Carl Duering), który nieświadom niebezpieczeństwa odwiedzi obłąkaną kobietę.

Nagroda Francuskiej Akademii Filmowej dla Isabelle Adjani, film festiwalowy na MFF w Cannes.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...