Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Opowieść o dzieciach i filmie

Opowieść o dzieciach i filmie

A Story of Children and Film
dokumentalny, Wlk. Brytania, 2013, 106 min.
reżyseria: Mark Cousins

Premiera w Ale kino+: 21.07.2014 r.
343
Opowieść o dzieciach i filmie

Mark Cousins, autor 15-odcinkowego dokumentu o historii kina "Odyseja filmowa", tym razem sprawdza, co X Muza ma do powiedzenia na temat dzieci. W tym celu przygląda się 50 filmom - od komedii z Shirley Temple przez "Wrony" Doroty Kędzierzawskiej aż po kino Wesa Andersona.

"Opowieśc o dzieciach i filmie" to najnowszy projekt MARKA COUSINSA - irlandzkiego reżysera i wybitnego krytyka filmowego. Przygotowując się do nakręcenia eseju na temat kina dla i o dzieciach, wziął na warsztat filmografię 25 krajów, nie ograniczając sie jedynie do Hollywood. Widz więc będzie miał wyjątkową okazję obcować z przykładami filmów z różnych stron świata. A zestawienie będzie bardzo różnorodne - od obrazów Van Gogha przez archiwa rodzinne, po filmy z Shirley Temple, Wesa Andersona czy fińskie kino lat 20.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...