Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. OSADZONY

OSADZONY

Lock Up
film akcji, USA, 1989, 105 min.
reżyseria: John Flynn
obsada: Donald Sutherland, John Amos, Sonny Landham, Sylvester Stallone
Premiera w Ale kino+: 27.05.2004 r.
3.00
343
3 głosy | 874 miejsce w rankingu

W "Osadzonym" Sylvester Stallone - gwiazda i zarazem producent filmu - podtrzymuje swój wizerunek niepokonanego bohatera kina akcji, zdobyty dzięki takim przebojom jak "Rambo" i cyklowi o przygodach boksera Rocky'ego.

"Osadzony" należy do popularnego w kinie amerykańskim gatunku więziennego. Sylvester Stallone wciela się we Franka Leone, skazańca który kończy właśnie odsiadywać długi wyrok. Frank jest człowiekiem z gruntu uczciwym i do więzienia trafił za przestępstwo, które popełnił ze szlachetnych pobudek, w obronie przyjaciela. Teraz nie ma to zresztą większego znaczenia, ponieważ bohater już cieszy się bliską perspektywą wolności, którą odzyska za sześć miesięcy. I wtedy właśnie dosięga Franka zemsta obsesyjnie nienawidzącego go naczelnika więzienia, Wardena Drumgoole'a (Donald Sutherland). Potężny urzędnik ma z bohaterem do wyrównania stare rachunki. Doprowadza do przeniesienia Franka do zakładu o zaostrzonym rygorze i poddaje go tam wszelkiego rodzaju szykanom i represjom. Cel tych działań jest jasny - Drumgoole zamierza doprowadzić do tego, by skazaniec nigdy nie opuścił więzienia. Igranie z takim człowiekiem jak Frank Leone to jednak niebezpieczna gra; przyparty do muru bohater jest gotów na wszystko, a jak wkrótce przekona się o tym na własnej skórze naczelnik Drumgoole, stać go na wiele.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...