Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Oskar

Oskar

Oscar
komedia, USA, 1991, 105 min.
reżyseria: John Landis
obsada: Kirk Douglas, Marisa Tomei, Ornella Muti, Sylvester Stallone
Premiera w Ale kino+: 19.10.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 531 miejsce w rankingu
Oskar

Komedia o gangsterze, który postanawia zmienić swoje życie. W roli głównej - Sylvester Stallone.

Ameryka, lata 30. Gangster Angelo "Snaps" Provolone (Sylvester Stallone) przyrzeka umierającemu ojcu, że zrezygnuje z przestępczego życia i stanie się uczciwym człowiekiem. Niestety dotrzymanie obietnicy okazuje się nie lada wyzwaniem. Wydaje się bowiem, że los robi wszystko, by utrudnić Angelo jego przemianę. Policja, znając przeszłość jego rodziny, w każdym nowym interesie wietrzy przekręt, jego podwładni nie potrafią zrezygnować z noszenia broni, a córka oświadcza, że będzie mieć dziecko z szoferem. Wszystkie te problemy przerastają Angelo, który tylko na pozór jest bezwzględnym gangsterem. W rzeczywistości to zagubiony człowiek, którego przez życie trzeba prowadzić za rękę.

"Oskar" to szczególny film w karierze Sylvestra Stallone. Rolą w komedii aktor chciał przełamać wizerunek filmowego twardziela. Dodatkowym wyzwaniem wiążącym się z postacią Angelo było dorównanie kreacji Louisa de Funes, który wystąpił w oryginale filmu z 1967 roku. Stallone przekonał widzów do swojego komediowego wcielenia, czego dowodem były 23 miliony dolarów zarobione przez obraz.

FILM ZOSTANIE WYEMITOWANY W FORMACIE 16:9
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...