Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Ostatni legion

Ostatni legion

The Last Legion
przygodowy, Wlk. Brytania/Włochy/Francja/Tunezja, 2007, 102 min.
reżyseria: Doug Lefler
obsada: Aishwarya Rai, Ben Kingsley, Colin Firth, Peter Mullan, Thomas Brodie-Sangster
Premiera w Ale kino+: 16.12.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 455 miejsce w rankingu
Ostatni legion

Luźno oparty na wątkach z historii Rzymu i legend arturiańskich "Ostatni legion" to kino przygodowe z rewelacyjną obsadą. W rolach głównych zdobywcy Oscarów: Colin Firth i Ben Kingsley oraz gwiazda Bollywood, Aishwarya Rai.

Rok 460, Rzym. Młodziutki Romulus Augustulus (Thomas Brodie-Sangster) zostaje koronowany na cesarza. Gdy Imperium opanowują Goci, ich przywódca, drapieżny Odoaker (Peter Mullan), skazuje młodego władcę na banicję. Romulusowi towarzyszyć będzie Ambrosius (Ben Kingsley), czarownik i druid poszukujący obdarzonego niezwykłą mocą zaginionego miecza Juliusza Cezara. Romulusa i Ambrosiusa ocalić spróbuje lojalny dowódca straży, Aureliusz (Colin Firth), oraz mistrzyni sztuk walki Mira (Aishwarya Rai).

Scenariusz filmu Douga Leflera oparty jest na powieści Valerio Massimo Manfrediego, której autor, swobodnie nawiązując do historii Rzymu, snuje przypuszczenia na temat początków legendy arturiańskiej. "Ostatni legion" nie jest więc opowieścią historyczną. To raczej przygoda splatająca na poły historyczne, na poły fantastyczne podania w wartką opowieść. Za gwaranta jakości filmu można uznać Dino De Laurentisa, producenta mistrzowskich obrazów Felliniego jak "La Strada" czy "Noce Cabirii", który pracował także przy filmie Leflera.

"Ostatni legion" to jednak przede wszystkim obsada. W głównych rolach występują Krishna Pandit Bhanji znany szerzej jako Ben Kingsley oraz Colin Firth - obaj laureaci Oscara. Trzecią z gwiazd jest Aishwarya Rai, gwiazda Bollywood. W filmach zaczęła grać w 1997 roku i od tego czasu wystąpiła w ponad 40 produkcjach, zyskując ogromną popularność na Półwyspie Indyjskim. W filmie sławom nie ustępuje obsadzony w roli Romulusa młody, ale doświadczony już aktorsko Thomas Brodie-Sangster. Jego ekranowym debiutem była rola w "To właśnie miłość". W 2009 roku zagrał Paula w "Nowhere Boy" - filmie opartym na biografii Johna Lennona.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...