Ale kino+
alekino+
Film. Ostatnie dni na Marsie

Ostatnie dni na Marsie

Last Days on Mars
science fiction, Irlandia/Wlk. Brytania, 2013
reżyseria: Ruairi Robinson
obsada: Goran Kostić, Liev Schreiber, Romola Garai, Tom Cullen
Premiera w Ale kino+: 29.03.2016 r.
343
Ostatnie dni na Marsie

Długometrażowy debiut reżysera Ruairi Robinsona, nominowanego do Oscara® za najlepszy krótkometrażowy film animowany "Pięćdziesiąt procent szarości". W roli głównej wystąpił Liev Schreiber.

Ostatniego dnia misji na Marsa jeden z członków załogi, Marco Petrovic (Goran Kostić), dokonuje zdumiewającego odkrycia. Astronauta znajduje skamieniałe dowody na obecność bakterii na planecie. Petrovic, nie słuchając rozkazów, opuszcza sam bazę, by zebrać kolejne próbki. Niestety wpada w szczelinę i ginie. Koledzy próbują odnaleźć jego ciało. Gdy giną kolejni ludzie, ocalali zaczynają podejrzewać, że odkryli niebezpieczną formę życia.

"Ostatni dzień na Marsie" to długometrażowy debiut reżysera RUAIRI ROBINSONA, nominowanego do Oscara® za najlepszy krótkometrażowy film animowany "Pięćdziesiąt procent szarości". W roli głównej wystąpił Liev Schreiber, trzykrotnie nominowany do Złotego Globu, zdobywca Nagrody Specjalnej na festiwalu w Wenecji. Partneruje mu Romola Garai, dwukrotnie nominowana do Złotego Globu i nagrody BAFTA.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...