Ale kino+
alekino+
Film. Paganini: Uczeń diabła

Paganini: Uczeń diabła

The Devil's Violinist
dramat, Niemcy/Włochy, 2013, 130 min.
reżyseria: Bernard Rose
obsada: Andrea Deck, Christian Mckay, David Garrett, Jared Harris, Joely Richardson, Veronica Ferres
Premiera w Ale kino+: 1.02.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 49 miejsce w rankingu
Paganini: Uczeń diabła

Historia życia włoskiego skrzypka i kompozytora, Niccola Paganiniego. W roli głównej David Garrett, międzynarodowej sławy wirtuoz skrzypiec, dla którego rola Paganiniego była debiutem filmowym.

Rok 1830. Wirtuoz skrzypiec i notoryczny kobieciarz Niccolò Paganini (David Garrett) jest u szczytu kariery. Mimo fatalnej reputacji skandalisty i hazardzisty, zdobył uznanie w całej Europie. Nad wizerunkiem skrzypka stara się czuwać jego menedżer Urbani (Jared Harris). Angielskiemu impresario Johnowi Watsonowi (Christian McKay) i jego kochankce Elisabeth Wells (Veronica Ferres) zależy na tym, żeby Paganini zagrał koncert w Wielkiej Brytanii. Są gotowi zaryzykować utratę wszystkiego, co posiadają, by ściągnąć skrzypka do Londynu. Przedsiębiorczy Urbani nie waha się przed wykorzystaniem tej sytuacji i namawia niechętnego muzyka na występ. Pozytywna recenzja dziennikarki Ethel Langham (Joely Richardson) sprawia, że już pod hotelem czekają na wirtuoza tłumy fanów. W związku z tym Paganini i Urbani postanawiają zamieszkać w domu Watsona. Tam skrzypkowi wpada w oko córka gospodarza Charlotte (Andrea Deck). Menadżer postanawia to wykorzystać.

W role Paganiniego wcielił się David Garrett, międzynarodowej sławy wirtuoz skrzypiec, dla którego ta rola była debiutem filmowym. Na planie towarzyszył mu nominowany do Emmy Jared Harris oraz dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Joely Richardson.
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.