Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PAMIĘTAJ MNIE

PAMIĘTAJ MNIE

Ricordati di me / Remember Me
dramat, Włochy/Francja/Wlk. Brytania, 2003, 125 min.
reżyseria: Gabriele Muccino
obsada: Fabrizio Bentivoglio, Laura Morante, Monica Bellucci, Nicoletta Romanoff
Premiera w Ale kino+: 25.05.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 33 miejsce w rankingu

Sekrety i kłamstwa po włosku. Reżyser "W pogoni za szczęściem" pokazuje jak iluzoryczne jest rodzinne szczęście, jeśli pod jego powierzchnią kryją się tajemnice i niedomówienia.

Rodzina Ristucci na pozór wydaje się wieść sielskie życie, w którym wszystko jest na swoim miejscu. Carlo (Fabrizio Bentivoglio), głowa familii, dobrze zarabia jako agent ubezpieczeniowy, ale wciąż nie umie wyzbyć się marzenia o pisaniu książek. Jego żona Giulia (Laura Morante) kiedyś chciała być aktorką, ale dziś zadowala się pracą nauczycielki. Tym bardziej, że wychowuje dwójkę dzieci: siedemnastoletnią Valentinę (Nicoletta Romanoff), która zamierza zostać tancerką w programie telewizyjnym i Paola (Silvio Muccino) dziewiętnastolatka, który póki co nie umie na dłużej trzymać się jakiegoś marzenia. Pozorny rodzinny ład i spokój okazuje się jednak wielką iluzją, pod którą kryją się utajone żale, niewyleczone rany i wciąż aktualne pretensje. Wszystkie one wychodzą z ukrycia, kiedy Carlo pewnego dnia spotyka swoją dawną kochankę, Alessię (Monica Bellucci).

"Pamiętaj mnie" to film włoskiego reżysera GABRIELE MUCCINA, który debiutował w Hollywood filmem "W pogoni za szczęściem" (2006) z Willem Smithem i jego synem Jadenem. Muccino zaczynał jako asystent lubianych we Włoszech Pupi Avantiego i Marca Risiego, a podstawy reżyserii zdobywał w Filmowym Centrum Eksperymentalnym. Pierwsze krótkometrażowe filmy realizował dla telewizji Rai Uno, a w 1998 roku nakręcił swój pierwszy pełnometrażowy film fabularny "Ecco fatto". Rok później rozśmieszał Włochów komedią "Na zawsze ty", w której wystąpił jego młodszy brat, Silvio Muccino. Film nagrodzono na festiwalach w Brukseli, Castellinarii i Buenos Aires, a w Wenecji obraz otrzymał nagrodę za ścieżkę dźwiękową. Dużym sukcesem był też "Ostatni pocałunek" z 2001 roku, nagrodzony przez publiczność w Sundance. Muccino, który we Włoszech znany jest też ze swoich świetnych reklamówek (przygotowywał m.in. kampanię przeciw AIDS na zlecenie Ministerstwa Zdrowia), w nagrodzonym przez włoskich dziennikarzy filmie "Pamiętaj mnie" ponownie obsadził swojego brata (Silvio Muccino jest też współautorem scenariusza), któremu towarzyszyła znana z "Pokoju syna" czy "Hotelu" Mike'a Figgisa Laura Morante i uwielbiana głównie z powodu swojej urody Monica Bellucci.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...