Ale kino+
alekino+
Film. PANNA MARPLE: 4:50 Z PADDINGTON

PANNA MARPLE: 4:50 Z PADDINGTON

Miss Marple, Series 1: 4:50 from Paddington
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2004, 94 min.
reżyseria: Andy Wilson
obsada: Ben Daniels, David Warner, Geraldine McEwan, Pam Ferris
Premiera w Ale kino+: 13.02.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 401 miejsce w rankingu
PANNA MARPLE: 4:50 Z PADDINGTON
1
2

Odgłos przejeżdżającego na równoległym torze pociągu obudził panią McGillicuddy z bardzo przyjemnego snu. Gdy zaspana wyjrzała za okno, zobaczyła coś przerażającego.

W sąsiednim pociągu tajemniczy mężczyzna dusił bezbronną kobietę. Jak tylko ofiara osunęła się na ziemię, pociąg nagle przyspieszył, pozostawiając panią McGillicuddy z dręczącym pytaniem: czy to, co widziała, było jedynie iluzją? Na wszelki wypadek pani McGillicuddy opowiedziała o wszystkim policji, nie wzbudzając jednak większego zainteresowania sprawą. Jedynie jej wierna przyjaciółka panna Marple (Geraldine McEwan) uwierzyła w zeznania przestraszonej kobiety i postanowiła rozpocząć śledztwo.

Panna Marple po raz pierwszy pojawiła się w 1927 roku w opowiadaniu "The Tuesday Night Club". Na kartach powieści ("Morderstwo na plebanii") zagościła trzy lata później. Agatha Christie poświęciła jej w sumie 12 książek i liczne opowiadania.

Pierwszą filmową odtwórczynią postaci panny Marple była w latach 60. Margaret Rutherford. Najnowszą ekranizacją przygód starszej pani detektyw jest nominowany do nagrody Emmy brytyjski serial telewizyjny "Panna Marple". Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku i jest kontynuowana do dziś. W pierwszych trzech sezonach w główną bohaterkę wcieliła się Geraldine McEwan, znana m.in. z takich filmów jak "Robin Hood - książę złodziei" czy "Siostry Magdalenki". Od czwartego sezonu zastąpiła ją brytyjska aktorka teatralna Julia McKenzie.

Serial "Panna Marple" to cykl filmów połączonych postacią głównej bohaterki i oczywiście literaturą Agathy Christie. Każdy z epizodów oparty jest na innym tekście - powieści lub opowiadaniu Królowej Kryminału. Projekt zdobył popularność dzięki starannej produkcji, tradycyjnemu, pasującemu do prozy Agathy Christie brytyjskiemu klimatowi oraz znakomitej obsadzie - przez filmy o pannie Marple przewinęła się gościnnie plejada gwiazd, by wymienić Geraldine Chaplin, Joan Collins, czy reżysera Kena Russella.

ODCINKI

Panna Marple
PANNA MARPLE: GODZINA ZERO
PANNA MARPLE: NEMEZIS
PANNA MARPLE: PRÓBA NIEWINNOŚCI
PANNA MARPLE: HOTEL BERTRAM
PANNA MARPLE: KIESZEŃ PEŁNA ŻYTA
Panna Marple: Morderstwo to nic trudnego
Panna Marple: Dlaczego nie Evans?
Panna Marple: Strzały w Stonygates
Panna Marple: Zwierciadło pęka w odłamków stos
PANNA MARPLE: TAJEMNICA BLADEGO KONIA
PANNA MARPLE: TAJEMNICA REZYDENCJI CHIMNEYS
PANNA MARPLE: BŁĘKITNE GERANIUM
PANNA MARPLE: NOC W BIBLIOTECE
Panna Marple: Morderstwo na plebanii
Panna Marple: Morderstwo odbędzie się...
Panna Marple: Uśpione morderstwo
PANNA MARPLE: DOM NIESPOKOJNEJ STAROŚCI
PANNA MARPLE: ZATRUTE PIÓRO
PANNA MARPLE: TAJEMNICA SITTAFORD
SERIALE

Granica zbrodni

Najnowsza produkcja twórców zamówionego przez Netflixa niemieckiego serialu "Dark". Akcja serialowego thrillera rozgrywa się w Alpach, gdzie dochodzi do rytualnych morderstw...


KRUK. Szepty słychać po zmroku

"KRUK. Szepty słychać po zmroku" to najnowsze dzieło nagrodzonego PNF Orły reżysera Macieja Pieprzycy. Serialowy thriller zabierze widzów na Podlasie, gdzie nie tylko natura jest surowa, ostra i nieprzewidywalna...


Zbrodnia w White House Farm

Kto zamordował Bamberów? Oparta na faktach historia, w której z pedantyczną dokładnością analizuje się kulisy zbrodni...