Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PANNA MARPLE: BŁĘKITNE GERANIUM

PANNA MARPLE: BŁĘKITNE GERANIUM

Miss Marple, series 5: The Blue Geranium
serial kryminalny, Wlk. Brytania/USA, 2010, 90 min.
reżyseria: Dave Moore
obsada: Julia McKenzie, Kevin McNally, Sharon Small, Toby Stephens
Premiera w Ale kino+: 23.01.2011 r.
5.00
343
15 głosy | 217 miejsce w rankingu
PANNA MARPLE: BŁĘKITNE GERANIUM

Czy bogata Mary Pritchard naprawdę umarła z powodu szoku, gdy zobaczyła, że pelargonie na jej tapecie zmieniły kolor z różowego na błękitny? Panna Marple, mając nowe dowody w tej tajemniczej sprawie, rozpoczyna śledztwo.Przygoda panny Marple z tą historią rozpoczęła się kilka miesięcy wcześniej. Gdy przebywała w miejscowości Little Ambrose z wizytą u pastora Milewatera, miała okazję uczestniczyć w przyjęciu na cześć milionera George'a Pritcharda. Do miasteczka, w asyście swojego doktora Jonathana Frayna, przyjechała także cierpiąca na agorafobię żona George'a - Mary. Czujnemu oku panny Marple nie umknęły napięcia pomiędzy mieszkańcami miejscowości oraz zastanawiające fakty. Mary dała się poznać jako osoba przesądna, a jednocześnie arogancka i bardzo nielubiana w Little Ambrose. Panna Marple widziała również, jak George kłóci się ze swoim bratem, pisarzem Lewisem. Kilka dni później nieuzasadnione obawy Mary, że kolor niebieski przyniesie jej pecha, stają się rzeczywistością. Kobieta zostaje znaleziona martwa w swojej sypialni, a pelargonie na jej tapecie z różowych zmieniły barwę na niebieską! Jak to się stało i co naprawdę przyczyniło się do śmierci Mary Pritchard?

Panna Marple po raz pierwszy pojawiła się w 1927 roku w opowiadaniu "The Tuesday Night Club". Na kartach powieści ("Morderstwo na plebani") zagościła trzy lata później. Agatha Christie poświęciła jej w sumie 12 książek i liczne opowiadania. Pierwszą filmową odtwórczynią postaci panny Marple była w latach 60. Margaret Rutherford. Najnowszą ekranizacją przygód starszej pani detektyw jest nominowany do nagrody Emmy brytyjski serial telewizyjny "Panna Marple". Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku i jest kontynuowana do dziś. W pierwszych trzech sezonach w główną bohaterkę wcieliła się Geraldine McEwan, znana m.in. z takich filmów jak "Robin Hood - książę złodziei" czy "Siostry Magdalenki". Od czwartego sezonu zastąpiła ją brytyjska aktorka teatralna Julia McKenzie. "Panna Marple" to cykl filmów połączonych postacią głównej bohaterki i oczywiście literaturą Agathy Christie. Każdy z epizodów oparty jest na innym tekście - powieści lub opowiadaniu Królowej Kryminału. Projekt zdobył popularność dzięki starannej produkcji, tradycyjnemu, pasującemu do prozy Agathy Christie brytyjskiemu klimatowi oraz znakomitej obsadzie - przez filmy o pannie Marple przewinęła się gościnnie plejada gwiazd, by wymienić Geraldine Chaplin, Joan Collins, czy reżysera Kena Russella.

ODCINKI

Panna Marple
PANNA MARPLE: GODZINA ZERO
PANNA MARPLE: NEMEZIS
PANNA MARPLE: PRÓBA NIEWINNOŚCI
PANNA MARPLE: HOTEL BERTRAM
PANNA MARPLE: KIESZEŃ PEŁNA ŻYTA
Panna Marple: Morderstwo to nic trudnego
Panna Marple: Dlaczego nie Evans?
Panna Marple: Strzały w Stonygates
Panna Marple: Zwierciadło pęka w odłamków stos
PANNA MARPLE: TAJEMNICA BLADEGO KONIA
PANNA MARPLE: TAJEMNICA REZYDENCJI CHIMNEYS
PANNA MARPLE: NOC W BIBLIOTECE
Panna Marple: Morderstwo na plebanii
PANNA MARPLE: 4:50 Z PADDINGTON
Panna Marple: Morderstwo odbędzie się...
Panna Marple: Uśpione morderstwo
PANNA MARPLE: DOM NIESPOKOJNEJ STAROŚCI
PANNA MARPLE: ZATRUTE PIÓRO
PANNA MARPLE: TAJEMNICA SITTAFORD
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...