Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Panna Marple: Morderstwo odbędzie się...

Panna Marple: Morderstwo odbędzie się...

Miss Marple, Series 1: A Murder is Announced
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2005, 94 min.
reżyseria: John Strickland
obsada: Cherie Lunghi, Christian Coulson, Geraldine McEwan, Matthew Goode
Premiera w Ale kino+: 20.02.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 444 miejsce w rankingu
Panna Marple: Morderstwo odbędzie się...
1
2

W lokalnej gazecie miasteczka Chipping Town pojawia się informacja na temat morderstwa, które ma zostać popełnione tego wieczoru w domu "Little Paddocks". Właścicielka posiadłości, Letitia Blacklock, stara się odnaleźć autora tajemniczego ogłoszenia.

Zastanawia się, czy jego sprawcą mógł być jeden z mieszkańców "Little Paddocks". Z grona podejrzanych zdecydowanie wyklucza swoją szkolną przyjaciółkę Dorę Bunner, przeżywającą właśnie trudne chwile i wdowę Philipę Haymes. Jedyną osobą, która mogła umieścić ogłoszenie, wydaje się Patrick Simmons, daleki kuzyn Letitii, który wraz ze swoją siostrą Julią mieszka od niedawna w posiadłości. Zaaferowani sprawą morderstwa mieszkańcy zjawiają się w domu o podanej w ogłoszeniu godzinie. Kilka minut później w "Little Paddocks" nagle gasną światła. Słychać jedynie trzy strzały i męski krzyk. W świetle zapałki zgromadzeni goście odkrywają ciało młodego mężczyzny...Kto i dlaczego go zabił? W rozwiązaniu zagadki pomoże jak zwykle niezawodna panna Marple.

Panna Marple po raz pierwszy pojawiła się w 1927 roku w opowiadaniu "The Tuesday Night Club". Na kartach powieści ("Morderstwo na plebanii") zagościła trzy lata później. Agatha Christie poświęciła jej w sumie 12 książek i liczne opowiadania. Pierwszą filmową odtwórczynią postaci panny Marple była w latach 60. Margaret Rutherford. Najnowszą ekranizacją przygód starszej pani detektyw jest nominowany do nagrody Emmy brytyjski serial telewizyjny "Panna Marple". Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku i jest kontynuowana do dziś. W pierwszych trzech sezonach w główną bohaterkę wcieliła się Geraldine McEwan, znana m.in. z takich filmów jak "Robin Hood - książę złodziei" czy "Siostry Magdalenki". Od czwartego sezonu zastąpiła ją brytyjska aktorka teatralna Julia McKenzie. Serial "Panna Marple" to cykl filmów połączonych postacią głównej bohaterki i oczywiście literaturą Agathy Christie. Każdy z epizodów oparty jest na innym tekście - powieści lub opowiadaniu Królowej Kryminału. Projekt zdobył popularność dzięki starannej produkcji, tradycyjnemu, pasującemu do prozy Agathy Christie brytyjskiemu klimatowi oraz znakomitej obsadzie - przez filmy o pannie Marple przewinęła się gościnnie plejada gwiazd, by wymienić Geraldine Chaplin, Joan Collins, czy reżysera Kena Russella.

ODCINKI

Panna Marple
PANNA MARPLE: GODZINA ZERO
PANNA MARPLE: NEMEZIS
PANNA MARPLE: PRÓBA NIEWINNOŚCI
PANNA MARPLE: HOTEL BERTRAM
PANNA MARPLE: KIESZEŃ PEŁNA ŻYTA
Panna Marple: Morderstwo to nic trudnego
Panna Marple: Dlaczego nie Evans?
Panna Marple: Strzały w Stonygates
Panna Marple: Zwierciadło pęka w odłamków stos
PANNA MARPLE: TAJEMNICA BLADEGO KONIA
PANNA MARPLE: TAJEMNICA REZYDENCJI CHIMNEYS
PANNA MARPLE: BŁĘKITNE GERANIUM
PANNA MARPLE: NOC W BIBLIOTECE
Panna Marple: Morderstwo na plebanii
PANNA MARPLE: 4:50 Z PADDINGTON
Panna Marple: Uśpione morderstwo
PANNA MARPLE: DOM NIESPOKOJNEJ STAROŚCI
PANNA MARPLE: ZATRUTE PIÓRO
PANNA MARPLE: TAJEMNICA SITTAFORD
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...