Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. PANNA MARPLE: TAJEMNICA BLADEGO KONIA

PANNA MARPLE: TAJEMNICA BLADEGO KONIA

Miss Marple, series 5: The Pale Horse
serial kryminalny, Wlk. Brytania/USA, 2010, 90 min.
reżyseria: Andy Hay
obsada: Jonathan Cake, Julia McKenzie, Pauline Collins, Susan Lynch
Premiera w Ale kino+: 9.01.2011 r.
5.00
343
20 głosy | 155 miejsce w rankingu
PANNA MARPLE: TAJEMNICA BLADEGO KONIA

Ojciec Gorman, stary przyjaciel panny Marple, zostaje brutalnie zamordowany. Przed śmiercią zdążył jednak wysłać do niej tajemniczy listy ze spisem nazwisk. Jane Marple postanawia udać się do Londynu, aby wyjaśnić, kto i dlaczego zabił jej znajomego.

Pierwszą wskazówką, jaką odnajduje na miejscu, jest identyczna lista sporządzona na papierze firmowym 'Zajazd "Pod Bladym Koniem"'. Panna Marple postanawia niezwłocznie odwiedzić hotel. Na miejscu zastaje dziwnych pracowników oraz gości. Właścicielka Thyrza Grey i jej tajemnicza asystentka Sybil Stamfordis są podejrzewane o uprawianie czarnej magii. Sytuacja staje się jeszcze bardziej zagmatwana, gdy jeden z gości hotelowych zostaje znaleziony martwy w swoim pokoju. Wiadomo, że morderca grasuje w pobliżu. Panna Marple podejmuje niebezpieczne kroki, aby udowodnić swoje teorie. W jaki sposób schorowany ogar, krem do twarzy i egzotyczny eliksir miłości mają pomóc bohaterce w doprowadzeniu mordercy przed wymiar sprawiedliwości?

Panna Marple po raz pierwszy pojawiła się w 1927 roku w opowiadaniu "The Tuesday Night Club". Na kartach powieści ("Morderstwo na plebani") zagościła trzy lata później. Agatha Christie poświęciła jej w sumie 12 książek i liczne opowiadania. Pierwszą filmową odtwórczynią postaci panny Marple była w latach 60. Margaret Rutherford. Najnowszą ekranizacją przygód starszej pani detektyw jest nominowany do nagrody Emmy brytyjski serial telewizyjny "Panna Marple". Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku i jest kontynuowana do dziś. W pierwszych trzech sezonach w główną bohaterkę wcieliła się Geraldine McEwan, znana m.in. z takich filmów jak "Robin Hood - książę złodziei" czy "Siostry Magdalenki". Od czwartego sezonu zastąpiła ją brytyjska aktorka teatralna Julia McKenzie. Serial "Panna Marple" to cykl filmów połączonych postacią głównej bohaterki i oczywiście literaturą Agathy Christie. Każdy z epizodów oparty jest na innym tekście - powieści lub opowiadaniu Królowej Kryminału. Projekt zdobył popularność dzięki starannej produkcji, tradycyjnemu, pasującemu do prozy Agathy Christie brytyjskiemu klimatowi oraz znakomitej obsadzie - przez filmy o pannie Marple przewinęła się gościnnie plejada gwiazd, by wymienić Geraldine Chaplin, Joan Collins, czy reżysera Kena Russella.

ODCINKI

Panna Marple
PANNA MARPLE: GODZINA ZERO
PANNA MARPLE: NEMEZIS
PANNA MARPLE: PRÓBA NIEWINNOŚCI
PANNA MARPLE: HOTEL BERTRAM
PANNA MARPLE: KIESZEŃ PEŁNA ŻYTA
Panna Marple: Morderstwo to nic trudnego
Panna Marple: Dlaczego nie Evans?
Panna Marple: Strzały w Stonygates
Panna Marple: Zwierciadło pęka w odłamków stos
PANNA MARPLE: TAJEMNICA REZYDENCJI CHIMNEYS
PANNA MARPLE: BŁĘKITNE GERANIUM
PANNA MARPLE: NOC W BIBLIOTECE
Panna Marple: Morderstwo na plebanii
PANNA MARPLE: 4:50 Z PADDINGTON
Panna Marple: Morderstwo odbędzie się...
Panna Marple: Uśpione morderstwo
PANNA MARPLE: DOM NIESPOKOJNEJ STAROŚCI
PANNA MARPLE: ZATRUTE PIÓRO
PANNA MARPLE: TAJEMNICA SITTAFORD
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...