Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Panna Marple: Uśpione morderstwo

Panna Marple: Uśpione morderstwo

Miss Marple, Series 2: Sleeping Murder
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2006, 94 min.
reżyseria: Edward Hall
obsada: Geraldine Chaplin, Geraldine McEwan, Russ Abbot, Sophia Myles
Premiera w Ale kino+: 27.02.2011 r.
5.00
343
15 głosy | 248 miejsce w rankingu
Panna Marple: Uśpione morderstwo
1
2

Czy w domu, który kupiła Gwenda Halliday rzeczywiście doszło przed laty do morderstwa? W rozwikłaniu tajemnicy pomoże niezawodna panna Marple.

Gwenda Holiday przyjeżdża do Anglii, by znaleźć wymarzony dom dla siebie i przyszłego małżonka. W poszukiwaniach rezydencji pomaga jej agent nieruchomości Hugh Hornbeam. Wybór panny Halliday pada na posiadłość Hillside w miasteczku Dillmouth. Intuicja podpowiada jej, że jest to idealne miejsce na założenie rodziny. Jednak radość z wybranego lokum nie trwa długo. Podczas remontu rezydencji Gwenda odkrywa zaskakujące rzeczy. Gdy decyduje się wstawić dodatkowe drzwi, okazuje się, że kiedyś już tam były, gdy zmienia tapetę - wychodzi na jaw, że wybrany przez nią wzór przed laty widniał na ścianach domu. Co najgorsze, Gwendę zaczyna prześladować okropna wizja popełnionego w domu morderstwa. Czy rzeczywiście do niego doszło? Przerażona kobieta prosi o pomoc w rozwikłaniu tajemniczych zdarzeń pannę Marple (Geraldine McEwan).

Panna Marple po raz pierwszy pojawiła się w 1927 roku w opowiadaniu "The Tuesday Night Club". Na kartach powieści ("Morderstwo na plebanii") zagościła trzy lata później. Agatha Christie poświęciła jej w sumie 12 książek i liczne opowiadania. Pierwszą filmową odtwórczynią postaci panny Marple była w latach 60. Margaret Rutherford. Najnowszą ekranizacją przygód starszej pani detektyw jest nominowany do nagrody Emmy brytyjski serial telewizyjny "Panna Marple". Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku i jest kontynuowana do dziś. W pierwszych trzech sezonach w główną bohaterkę wcieliła się Geraldine McEwan, znana m.in. z takich filmów jak "Robin Hood - książę złodziei" czy "Siostry Magdalenki". Od czwartego sezonu zastąpiła ją brytyjska aktorka teatralna Julia McKenzie. Serial "Panna Marple" to cykl filmów połączonych postacią głównej bohaterki i oczywiście literaturą Agathy Christie. Każdy z epizodów oparty jest na innym tekście - powieści lub opowiadaniu Królowej Kryminału. Projekt zdobył popularność dzięki starannej produkcji, tradycyjnemu, pasującemu do prozy Agathy Christie brytyjskiemu klimatowi oraz znakomitej obsadzie - przez filmy o pannie Marple przewinęła się gościnnie plejada gwiazd, by wymienić Geraldine Chaplin, Joan Collins, czy reżysera Kena Russella.

ODCINKI

Panna Marple
PANNA MARPLE: GODZINA ZERO
PANNA MARPLE: NEMEZIS
PANNA MARPLE: PRÓBA NIEWINNOŚCI
PANNA MARPLE: HOTEL BERTRAM
PANNA MARPLE: KIESZEŃ PEŁNA ŻYTA
Panna Marple: Morderstwo to nic trudnego
Panna Marple: Dlaczego nie Evans?
Panna Marple: Strzały w Stonygates
Panna Marple: Zwierciadło pęka w odłamków stos
PANNA MARPLE: TAJEMNICA BLADEGO KONIA
PANNA MARPLE: TAJEMNICA REZYDENCJI CHIMNEYS
PANNA MARPLE: BŁĘKITNE GERANIUM
PANNA MARPLE: NOC W BIBLIOTECE
Panna Marple: Morderstwo na plebanii
PANNA MARPLE: 4:50 Z PADDINGTON
Panna Marple: Morderstwo odbędzie się...
PANNA MARPLE: DOM NIESPOKOJNEJ STAROŚCI
PANNA MARPLE: ZATRUTE PIÓRO
PANNA MARPLE: TAJEMNICA SITTAFORD
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...